חזרה לתוצאות החיפוש

לראשונה יוצא לאור בישראל ספר נוקב, מקיף וביקורתי, החושף את מחדלי הממשל בהשמת ילדים מחוץ למשפחתם. על-פי אומדן, שיעור הילדים החיים מחוץ לביתם בישראל גבוה פי עשרה משיעורם בארצות מתוקנות אחרות. מספרם מגיע כנראה לשבעים וחמשה אלף-%5 מכלל הילדים היהודים בישראל ! רובם של ילדים אלה חיים בפנימיות, שאוכלוסייתן חלשה על-פי מדדים חברתיים וכלכליים. עלות החזקתם מחוץ לקהילה מגיעה למיליארדי ש"ח בכל שנה - מכיסו של משלם המסים. לעומת זאת, ההשקעה בטיפול בילדים בקהילה - מזערי. בשפה מובנת לכל מוצגת רשימה ארוכה של כשלים רב-מערכתיים בהליכי הרחקת הילדים מסביבתם הטבעית ונחשפת המדיניות השגויה, הגורמת לתנאי חייהם הקשים במוסדות. מדינת ישראל הנה המדינה הנחשלת ביותר בעולם המערבי בתחומים אלה. מתוך כלל רשויות המדינה בולטת מדיניותו הכושלת של משרד הרווחה. מדיניות זו נמשכת עשרות שנים, שבמהלכן הורחקו ממשפחותיהם עשרות-אלפי ילדים. הספר כולל הצעות מעשיות ופשוטות לשינוי מנהלי, לחקיקה חדשה ולשינוי הטיפול בילדים העומדים לפני הרחקתם מחיק המשפחה, במגמה להביא לתיקון המצב.

כותר ילדים רחוקים : קשר השתיקה סביב הרחקת ילדים ממשפחותיהם / יעקב אליה
[עורך - אהרן קהת].
מהדורה מהד' א.
מקום קשור Ramat Gan (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים קהת, אהרן
מוציא לאור רמת גן : י. מ. אופקים
שנה 2006
הערות כולל ביבליוגרפיה.
תיאור [2], 307 ע'
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990025281750205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?