קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

הספר שלפנינו בא לדון ולעיין בנושא מעמד האישה - שמקום מרכזי לו בציבור, על כל גווניו - בדרך ראויה ונגישה, שכל המבקש יוכל להלך בה. ראויה - דיון שמתבסס על מקורות ועיונים חשובים והכרחיים לבירור הנושא; נגישה - דיון שבא לכלל ביטוי בלשון רווחת ומובנה גם למי שאינו מצוי בנושא הנדון ואינו רגיל לעיון במקורותיו והליכותיו. מעמד האישה הוא נושא שרבו בו הדעות והרעיונות בכלל הציבור והחברה; ריבוי דעות ברכה יש בו, וגורם חשוב הוא לדיון מועיל ומפרה. אך תנאי קודם למעשה הדיון הם הידע, הבקיאות וההבנה בנושא, על כלליו ופרטיו. להרחבת ידע זה ולהעמקתו, באתי לתרום בספרי. תופעה מאלפת היא שנושא מעמד האישה מקום חשוב לו ונכבד לו במערכת המשפטית, ובמיוחד במערכת בתי המשפט ובתי הדין הרבניים, בדיוניהם ובפסיקתם. ומתוך כך, דיון מקיף ומאלף ויצירתיות חשובה מצויים בפסיקה רבה וענפה, שעניין רב בה - הן להלכה והן למעשה, והן לעיון ולדיון. על מקומה המיוחד של המערכת השיפוטית שבמדינת ישראל בנושא מעמד האישה ראיתי לנכון ולראוי להצביע בשמו ובתוארו של הספר: "משפט ושיפוט, מסורת ותמורה; ערכיה של מדינה יהודית ודמוקרטית". ; הנושאים שבהם אני דן בספר שבפנינו, זכיתי לדון בהם ולפסוק בהם בפסיקה נרחבת של בית המשפט העליון, שניתנה ופורסמה בשנים 1994-1977 בכרכים של פסקי הדין של בית המשפט העליון שבתקופה זו. פסיקה זו, רובה ככולה, הסכימו עמה השופטים שזכיתי לישב עמם בדין, ומבוססת היא, בעיקרה, על מקורות המשפט העברי, אוצרותיו והגיגיו, והיתה לחלק מהמערכת המשפטית של מדינת ישראל, הקובעת את אופיה, דמותה ו"ערכיה של מדינה יהודית ודמוקרטית". יש להצטער על כך שתוכן הפסיקה מבחינת הדיון והמשא ומתן שמצוי בה, אינו בא לידיעת הציבור, לומדיו ומלומדיו, פרט למסקנה העולה מהפסיקה, שידועה היא בשער בת רבים ושנוהגים לפיה. דבר זה יבוא עתה על תיקונו בספר שבפנינו.

כותר מעמד האישה : משפט ושיפוט, מסורת ותמורה, ערכיה של מדינת יהודית ודמוקרטית / מנחם אלון.
כותרים נוספים מעמד האשה
On verso of t.p.: Status of women : Menachem Elon.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : הקיבוץ המאוחד
שנה תשס"ה 2005
הערות ביבליוגרפיה: ע' 464-457.
סדרה ספריית הילל בן חיים
היקף החומר כז, [1], 448, [8] עמודים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990024943590205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?