חזרה לתוצאות החיפוש

"הספר עוסק בהיסטוריה של המיעוט היהודי בפטרוגרד-לנינגרד משנת 1917 - שנת המהפכה הרוסית - דרך תקופת הקומוניזם הצבאי, המדיניות הכלכלית החדשה, 'תוכנית החומש' הראשונות, ועד לטיהורים ההמוניים בסוף שנות השלושים. חלקו הראשון של הספר דן במדיניות של המימשל, ביחס של האוכלוסייה הכללית כלפי היהודים ובחלקם של היהודים כמיעוט אתני בחיי העיר. יש בו ניתוח של השינויים הדמוגרפיים והסוציו-אקונומיים בטוכלוסיית יהודי לנינגרד ושל תהליכי התרבות, העיור וההשתלבות בחברה הסובייטית. חלקו השני של הספר מוקדש למאפיינים השונים של החיים היהודיים: המפלגות היהודיות, פעילויות דתיות וקהילתיות, עזרה הדדית, חינוך ותרבות. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לציבור היהודי המאורגן, אשר הודות למאמציו היו החיים היהודיים בלנינגרד עשירים והתקיימו לאורך תקופה ממושכת למרות לחצם של השלטונות". -- כריכה אחורית.

כותר יהודי לנינגרד 1917-1939 / מיכאל בייזר
תרגמה מרוסית ברוניה בן-יעקב.
כותרים נוספים On verso of t.p.: Jews of Leningrad - 1917-1939 - national life and Sovietization : Michael Beizer.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בן יעקב, ברוניה
מוציא לאור ירושלים : מרכז זלמן שזר לתולדות ישראל
שנה תשס"ה 2005
הערות ביבליוגרפיה: ע' 365-387.
תיאור 408 ע' : איורים, מפות, פורטרטים, פקסימילים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9652271993
מספר מערכת 990024766740205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?