חזרה לתוצאות החיפוש

הספר "תולדות יהודי לוב" באיטלקית, הנו בבחינת "זכור ימות עולם בינו שנות דור ודור". ספר המהווה ריכוז ותקציר של מחקרים רבים על יהודי לוב, של ההיסטוריון יעקב חג'ג'-לילוף, מנהל המכון ללימודים ולמחקר יהדות לוב. ספר המגולל את קורותיהם של היהודים בלוב כרונולוגית, מראשית התיישבותם בלוב ועד עלייתם וקליטתם בארץ וההגירה לאיטליה לאחר מלחמת ששת הימים. בספר מספר נספחים, שאחד מהם בעל חשיבות רבה ומיוחדת לבני העדה, על ההווי והמנהגים של יהודי לוב, בבחינת "שמע בני מוסר אביך ואל תטוש תורת אמך", אשר הוו את היסודות לבנין הרוחני, המסורתי וחיי היום-יום של בני הקהילות היהודיות בלוב, במשך הדורות. הספר בכריכה קשה ומהודרת, משתרע על 560 עמודים, ומשובצים בו 525 תרשימים, מסמכים, תעודות ותמונות, שחלקם מתפרסמים כאן בפעם הראשונה ומוסיפים ויטליות וחיוניות. כמו-כן, מרוכזת בספר רשימה ביבליוגרפית של 450 ספרים ומאמרים בעברית, שיצאו לאור על תולדות יהודי לוב ומורשתם, היכולה להיות לעזר, לכל חוכך ספר דובר עברית, שירצה להעמיק ולהרחיב ידיעותיו. אין ספק, שתפיקו מספר זה, הכתוב בצורה נאה, מרתקת וקולחת, את מלוא ההנאה ומקומו על מדף הספרים של כל יהודי מיוצאי לוב, שתולדות ומורשת אבותיו חשובים לו ויודע להעריכם.

כותר תולדות יהודי לוב : מראשית התיישבות היהודים בלוב ועד עלייתם וקליטתם בארץ / יעקב חג'ג'-לילוף.
מקום קשור Beersheba (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ישראל. משרד החינוך והתרבות. מינהל חברה ונוער. תחום מורשת יהדות המזרח
מוציא לאור באר שבע : המכון ללימודים ולמחקר יהדות לוב
שנה תש"ס 2000
הערות בראש השער: הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב, אוניברסיטת בן גוריון בנגב - המרכז למורשת יהדות ספרד ע"ש יחיאל אלישר, מכון דביר - מרכז אור שלום, משרד החינוך והתרבות - מינהל חברה ונוער - תחום מורשת יהדות המזרח.
נוספו שער ותוכן ענינים באיטלקית.
ביבליוגרפיה: ע' [362]-385.
בעותקים 1-:2 הקדשת המחבר בכתב ידו.
תיאור 389, [5] ע' : איורים, מפות, פורטרטים, פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
איטלקית
מספר מערכת 990023141920205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?