חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה, שהוא ראשון לכינוס כתביו הפילוסופיים של המחבר, כולל את עיקרי משנתו בדבר מהות עמידתו ודרכו של האדם בהוויה ובעולם ; שאם זכה האדם, כל שעה וכל מעשה וכל רחש נעשים לו דרכי זיקה גומלת גמורה של האדם והעולם זה עם זה כהווייתם וכאמיתם ('אני ואתה'-'דו-שיח'). בעין בהירה ובבינה יתירה ובחכמת-עולם לא שכיחה מציב המחבר את גבול משנתו בתחומי המעשה של היחסים הפסיכולוגיים והמוסריים הגלויים והמוצנעים בדרך כלל, גודרה מפני שיבושי-דעות ופרצי-רוחות ('השאלה שהיחיד נשאל' – 'יסודותיו של הבּין-אנושי') ומראה את כוח שימושה בליבון בעיות פרטיות ובבירור דרכי פתרוניהן ('על המעשה החינוכי'). ; העיונים הדקים, שבאו בספר 'בסוד-שיח', קודם שלבשו צורה עברית היו מורי-דרך להוגי-דעות ולאנשי-מעשה חשובים, וכך קנו לו למחבר שם-עולם ; וחזקה עליהם, שעתידים הם להיות בלבושם העברי כלי עצה ובינה לרבים ממשכילי עמנו, הצמאים לדעת-אמת ותוהים על דרך המעשה הראוי.

כותר בסוד שיח : על האדם ועמידתו נוכח ההוויה / מאת מרדכי מרטין בובר.
מהדורה מהד' ד.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשמ"א 1980
סדרה כתבים פילוסופיים
ספר א
תיאור מח, 261 ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990023057200205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?