חזרה לתוצאות החיפוש

'בספרה השביעי "תיקון לפני חצות", מגישה עדנה מיטווך-מלר שירי התמודדות אמיצים המעבדים את המכאוב למעשה אמנות, אשר מזרים דם חדש ומנקה את הנפש מיסוריה כבדיאלזיה. בין הלב המתחשב לבין זכרון המחשב נעה המשוררת כלוחמת רומנסיקונית, חמושה במגן וברומח שהעמידו לרשותה הקלסיקונים על דפוסיהם ההדוקים. אלה משמשים לה מסתור ובית. אך על חדריו מאיימות תדיר התפרצויות הלבה. סערות טייפון פורעות בסדר המיבני, אך לא יכולות להם, לאותם זיזי חריזה המתעקשים לשמש מאחז שפיות בתוך מערבולות הרגש. הדיסהרמוניה נמסכת לכלי הקשה הרמוניים שאותות הזמן והמקום סודקים את חזותם בשירי קינה ועקידה - יד ושם לקרבנותיו של הבית הלאומי וזכר לנעדריו של הבית הפרטי. זוהי שירתה של הבת הנצחית, שהיא גם האם הנצחית שלעולם אינה מוותרת, אינה מתפשרת. השירה היא לה חומה וסירה שניצבות איתן גם לשמע הגזרה, שכן "מן הרע תעל בשורה". הסיגלון של גן דובנוב נושא עמו את זכרו של גן העדן האבוד, ומיזגן הסוער של הבת, הרעיה, האהובה והאם נעול על בריח. זו שירה שנועדה להיות מתקנת, מתייקת, ממדרת, מסדרת, מחשבת ומסכמת, ביודעה תדיר כי "החסר הוא השיר החזק ביותר שלא נכתב מעודו". רחל פרנקל-מידן, אפריל 2002, תל אביב' -- מהכריכה האחורית.

כותר תיקון לפני חצות / עדנה מיטווך-מלר.
כותרים נוספים On verso title page: Restoration Before Midnight : Poems
תקון לפני חצות
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : בת קול
שנה תשס"ב 2002
סוגה Hebrew poetry
הערות שירים.
תיאור 152 ע' : איורים צבעוניים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9659029136
ISBN9789659029136
מספר מערכת 990022501230205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?