חזרה לתוצאות החיפוש

"סוד החיים הם החיים. הכישרון לחיות, האומץ למצות את עומק החיים, את מלוא תוכנם. ד' אלוקים! ממעיין עץ-החיים נטוף נא נטפי עוז על נשמת עבדך המתעלף בצמא, וחי לפניך ועבדך באמת החיים, בתורת החיים." (הרמ"צ נרי'ה, מדפי יומן, ביום מלאות לו 23 שנה) אמת חייו של הרב משה-צבי נרי'ה זצ"ל - שורשיה נטועים בנופי שחרות ברוכי אתגרים, הגות ומעש. ראשיתם בעמק הבכא הסובייטי בשנות המשטר של סטאלין, ואופקיהם בראש גבעה, כהקמת ישיבת "בני עקיבא" בכפר הרואה. ז"ך שנים אלה שבהן התמסר לתלמודה של תודה ולחינוכו התורני של נוער בני עקיבא" עיצבו את דמותו כתלמיד חכם נאמן רוחו של מורו ורבו הראי"ה קוק זצ"ל, כמנהיג וכמחנך, כהוגה וכמשפיע. בפרק חייו זה הוטבו הפתילות באבוקת נר-י'ה שהיתה לעמוד אש ההולך לפני המחנה, מאיר נתיב ומנחה דרך לרבבות בני דור בשורה בארץ ישראל הנבנית.

כותר שחר אורו - הרב משה צבי נריה זצ"ל : פרקי ראשית - מעמק הבכא הרוסי לראש גבעה בכפר הרואה / צלה בר אלי.
מקום קשור Pesagot (West Bank)-place of publication
מוציא לאור פסגות : צ' בר אלי
שנה תשס"ב
תיאור טו, [1], 526 ע', [8] דפי לוחות : איורים, פורטרטים (חלקם צבעוניים), פקסימילים (חלקם צבעוניים)
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990022358950205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?