חזרה לתוצאות החיפוש

ספר המשלב קטעי יומנים של נערה צעירה שנכתבו בתקופה השואה, בגטו וארשה ובמקומות אחרים, עם גלגוליה המאוחרים ועם זיכרונות שנכתבו ממרחק של זמן. השתייכותה של המחברת לתנועת השומר הצעיר במחתרת בגטו וארשה –ולתקופה קצרה גם לארגון הלוחם- והתמסרותה לרעיון המרד הטביעו חותם על חייה ועל עולמה הרוחני. בעצת מדריכיה מהארגון הלוחם יצאו עליזה ובנות גילה לצד ה'ארי' של וארשה, במטרה להציל את נפשן ולספר את הקורות אותן. ; Memoirs of a Jew born as Liza Melamed in Warsaw in 1928. Relates her experiences in the Holocaust, combining excerpts from a diary written during the war and memoirs written in 1946 and later. Describes life in the Warsaw ghetto, where the family was interned. Vitis-Shomron joined Hashomer Hatzair and then participated in resistance activities of the Jewish Fighting Organization. Describes Nazi roundups and resistance during the roundup of January 1943. Shortly before the uprising Vitis-Shomron, her mother, and her sister escaped to the "Aryan side" and went into hiding; later they hid in various villages. In July 1943 they joined a group of Jews who were meant to be exchanged for Germans in other countries, and were interned at the Bergen-Belsen transit camp. In April 1945 they were sent on a death transport, during which they were liberated; after the war they emigrated to Eretz Israel. Vitis-Shomron's father was killed by the Nazis in November 1943. (From the Bibliography of the Vidal Sassoon International Center for the Study of Antisemitism)

כותר נעורים באש / עליזה ויטיס-שומרון
[עריכה - אברי פישר].
מקום קשור Lohame Hageta'ot (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פישר, אברי
מוציא לאור לוחמי הגיטאות : בית לוחמי הגיטאות
שנה תשס"ב 2002
הערות מעבר לשער: מורשת - בית עדות ע"ש מרדכי אנילביץ'.
סדרה פנקסי עדות
תיאור 247 ע' : איורים, מפה, פורטרטים, פקסימילים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9653940716
מספר מערכת 990022126660205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?