חזרה לתוצאות החיפוש

"מלחמת יום הכיפורים היא האירוע הטראומטי ביותר בתולדות מדינת ישראל ואחד האירועים הטראומטיים ביותר בחיי ישראלים רבים. ערב המלחמה, האמינה הנהגת המדינה, ממש כמו אזרחיה, כי ישראל היא מעצמה צבאית, כי צה"ל יושב לבטח על קווי הגנה שאינם ניתנים להבקעה בתעלת סואץ וברמת הגולן, וכי מחשש תבוסה הערבים לא יצאו למלחמה נוספת. כל אלה קרסו בתוך שעות. בבוקר ה7 - באוקטובר עמד "הבית השלישי," כפי שהאמין משה דיין שר הביטחון, בסכנה. ובלב הקריסה הזו עמדה ההפתעה האסטרטגית. כיצד קרה הדבר וכיצד הופתעה ישראל, למרות שפע המידע ההתרעתי שעמד לרשותה, הן שאלות שעד היום לא ניתנה להן תשובה משכנעת. הצופה שנרדם מתמודד עימן, תוך שימוש בחומר חדש רב, כולל מסמכי מודיעין רבים הרואים כאן אור לראשונה. בין השאר הוא עונה על השאלות הבאות: מדוע לא היתה התייחסות של ממש להתרעת המלך חוסיין בסוף ספטמבר והתרעות נוספות שהתקבלו באותו שבוע? כיצד שחק אמ"ן את ערך המידע ההתרעתי שהגיע בימים שלפני פרוץ המלחמה, וכיצד מנע הפצת מידע בעל ערך קריטי למחליטים? כיצד ומדוע לא נמסר לקברניטים שאמצעי האיסוף המיוחדים של אמ"ן לא הופעלו ערב המלחמה, למרות שאלה הבינו שהאמצעים פועלים?" ; "מה היה חלקם האישי של ראש אמ"ן ועוזריו במחדל קריטי זה? מה היו השלכות המחדל המודיעיני על יכולת הקברניטים לבצע הערכת מצב ריאלית ערב המלחמה ועל היערכות צה"ל לקראתה בשעות לפני שפרצה? ד"ר אורי בר - יוסף הוא מרצה בכיר במחלקה ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת חיפה" -- מן הכריכה האחורית.

כותר הצופה שנרדם : הפתעת יום הכיפורים ומקורותיה / אורי בר יוסף.
מהדורה מהד' א.
מקום קשור Lod (Israel)-place of publication
מוציא לאור לוד : זמורה-ביתן
שנה תשס"א 2001
הערות כולל ביבליוגרפיה.
תיאור 532 ע', [8] דפי לוחות : איורים, פורטרטים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990021747450205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?