חזרה לתוצאות החיפוש

"כולנו מכירים ילדים כאלה: כל בקשה קטנה, כל קושי, גורמים להם "להתפוצץ". אנחנו נוטים לחשוב עליהם בתור ילדים מפונקים, עקשנים ומניפולטיבים, ומשתמשים בשיטות של שכר ועונש כדי להגביר את המוטיבציה שלהם להתנהג כיאות. הבעיה היא, שבמקרים רבים הגישה הזאת לא מצליחה. הילדים ממשיכים "להיתקע" מול הבקשות והמצבים הרגילים ביותר. הם חרדים, נרגזים, מתקשים להסביר מה מתסכל אותם ולא מצליחים לחשוב על פתרונות. במושגים קליניים, יתכן שאובחנו אצלם הפרעות שונות, כגון היפראקטיביות, הפרעות קשב, דכאון וכיו"ב. בספר זה מציע ד"ר גרין ראייה שונה של הילדים האלה, הקשיים שלהם, הוא טוען נובעים מחסך התפתחותי בשני כישורים חיוניים: גמישות ועמידה בתסכולים. אם הם היו מסוגלים להתנהג יפה, הם כבר היו עושים את זה. בעזרת דוגמאות רבות מניסיונו הקליני ובמחקרי, מציג גרין גישה חדשה והומאנית, המאפשרת לעזור לילדים אלה בבית ובבית הספר. העקרונות הבסיסיים הם: צמצום העוינות בין הילד והמבוגרים, צפיית מצבים שבהם הילד עשוי "להתפוצץ", יצירת סביבה ,נוחה למשתמש", שבה יש פחות סבירות לפיצוצים, התמקדות בתקשורת ובפתרון בעיות, ולא בשכר ועונש, פיתוח כישורי חשיבה ושליטה עצמית אצל הילד, כך שיוכל להיות גמיש יותר ולהתנהל בצורה טובה יותר מול תסכול. " -- מהמעטפת האחורית

כותר ילד פיצוץ : גישה חדשה להבנתם ולגידולם של ילדים הנוטים לתסכול ולנוקשות כרונית / רוס גרין
[תירגמה מאנגלית חווה נווה].
כותרים נוספים Explosive Child. Hebrew
ילד פצוץ
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים נווה, חוה
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
שנה תשס"א 2001
סדרה סדרת דגש אחר
תיאור 200 ע' : איורים
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN965131494X
מספר מערכת 990021437950205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?