חזרה לתוצאות החיפוש

מאות אלפי יהודים נאלצו להגר ממדינות ערב לאחר הקמת מדינת ישראל. כמעט כולם יצאו כאשר רק בגדיהם לגופם ומזוודה בודדת בידם. כל רכושם - פרי עמל של עשרות דורות - נשאר בידי שכניהם, שותפיהם וארצותיהם. בעוון יהדותם, נגזר עליהם להפוך לפליטים חסרי כול; אחדים מהם שילמו בחייהם על כך שנולדו יהודים. ספר זה חושף את פרטי הגזל הענק, שנמשך עשרות שנים, הרס רבבות משפחות והסתכם במיליארדי דולרים. מסמכים נדירים, עדויות מרגשות, הסכמים מדיניים, דיווחים דיפלומטיים כל אלה מצטרפים יחדיו לתיאור ראשון מסוגו של השוד השיטתי אשר גדע קהילות יהודיות בנות אלפי שנים. לגילויים אלה תהא חשיבות עצומה כאשר יגיע המשא ומתן המדיני במזרח-התיכון לשלביו האחרונים. ; "למרות השנים שחלפו, נותרו פתוחים פצעי הנפש ופצעי הממון של היהודים יוצאי מדינות ערב. הטרגדיה המזרח התיכונית לא היתה מנת חלקו של עם אחד בלבד, והסבל האנושי היה חוצה גבולות. בקוראנו את גילוייו של איתמר לוין, אנו כואבים את הסבל, אך גם נחושים בהחלטתנו שלא לתת לחוסר הצדק להימשך. בזכותו של ספר זה, המידע קיים ושוב אי אפשר להתעלם ממנו - ולא נניח לחשבון זה להישאר פתוח". ; Discusses persecution of the Jews and expropriation of Jewish property in Iraq (pp. 17-138), Egypt (pp. 139-225), and Syria (pp. 226-290). In Iraq, in the 1940s, many wealthy Jews were persecuted by the government for economic gain. In 1950 Jews were allowed to leave the country, with almost no possessions, if they gave up their citizenship. Although their assets were frozen from 1951, ca. 120,000 Jews immigrated to Israel at the time. In Egypt, many Jews were arrested with the establishment of the State of Israel in May 1948. In 1949-50, ca. 20,000 Jews left the country legally or illegally; most of their possessions were confiscated. In Syria, persecution began in 1947 and worsened in the 1950s, when Jewish property was confiscated and most of the Jews left the country without possessions. also mentions Jews in Lebanon, who were not persecuted, but left the country in the 1950s-60s. Discusses efforts made by the Israeli government from the 1950s to claim reparations for the Jews of Iraq, Egypt, and Syria. (From the Bibliography of the Vidal Sassoon International Center for the Study of Antisemitism)

כותר שקיעה במזרח : חיסול הקהילות היהודיות במדינות ערב ושוד רכושן / איתמר לוין.
כותרים נוספים On verso title page: Locked Doors : The Seizure of Jewish Property in Arab Countries
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה תשס"א 2001
תיאור 366 ע', [8] דפי לוחות : איורים, פורטרטים, פקסימילים
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650511008
מספר מערכת 990021346430205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?