חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה, שנועד להיות מהדורה חדשה של "מדינות ערב", הוא בעצם ספר חדש מעיקרו. לא זו בלבד שהורחב ועודכן (עד סתיו 1964), אלא נוספו בו פרקים גדולים על ארצות ערב במאה התשע-עשרה, על מלחמת-העולם הראשונה והפתרונות שבסיומה. ציוני מקורות ותעודות, ביבליוגרפיה נבחרת ומפתח מפורט של שמות וענינים. המחבר, מראשי שירות-החוץ של מדינת ישראל, הוא בן-סמך נודע בעניני ערב והמזרח וחיבוריו, כגון "ערבי ארץ ישראל" (1947), "אסיה בימינו" (1961). נחשבים לספרי-יסוד בתחום זה; הוא מיסדו ועורכו הראשון של "המזרח החדש". רבעון החברה המזרחית הישראלית. עורך את מדור המזרח החדש באנציקלופדיה העברית ומרצה-אורח על ארצות אסיה בימינו באוניברסיטה העברית. גישתו היא בעיקרה היסיטורית-מדינית. אך הקורא ימצא בספרו שפע ידיעות על המשק. המשטר ובעיות-החברה של כל אחת ממדינות ערב – מצרים, סוריה, לבנון, ירדן, עיראק, סעודיה, תימן, עדן והפדרציה הדרום-ערבית, כווית, נסיכויות המפרץ הפרסי, עומאן ומסקאט. סודאן, לוב, תוניסיה, אלג'יריה, מרוקו. תשומת-לב מיוחדת מקדיש המחבר להתפתחותה של התנועה הלאומית בעולם הערבי. חיבור ראשון במעלה מקיף וממצה זה, הוא נסיון רציני להכיר את העמים והארצות הסובבים את מדינת ישראל. הכרה שחשיבות מכרעת לה לגבי עתידה.

כותר מדינות ערב בימינו.
כותרים נוספים On verso title page: Arab States : Their Contemporary History and Politics
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
שנה (תשכ"ה)
הערות ביבליוגרפיה: ע' 415-430.
תיאור [10], 448 ע' : מפ".
שפה עברית
מספר מערכת 990020918410205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?