חזרה לתוצאות החיפוש

"סליחה שנצחנו, מצטדקים שני אלופי הסאטירה הישראלית אפרים קישון וקריאל גרדוש על תוצאות מלחמת ששת הימים. שני אמני העת והעפרון נענו לדרישת הקוראים באוספם את רשימותיהם וציוריהם הנודעים, אשר שימשו "תחמושת קלה" רבת-ערך בחזית ובעורך במשך המלחמה ובתקופה הארוכה שהקדימה אותה. המחברים נמנעו מלעדכן את יצירותיהם לאחר המעשה, הם השאירו אותן בצורתן המקורית המוחצת בה הן נוצרו בשעות הקשות של המדינה. אין זה איפא ספר שנכתב על המלחמה, אלא יומן נאמן שנולד בעיצומה של המלחמה, בשטף מאורעותיה ובסימן דאגתם של זוג המחברים לגורל הארץ. אחדים מן הרישומים לא הודפסו בשעתם ב"מעריב" בגלל נימוקים פוליטיים ובטחוניים, והם יוצאים לאור בפעם הראשונה בספר עליז-רציני זה."

כותר סליחה שנצחנו! / אפרים קישון, דוש (קריאל גרדוש).
מהדורה הדפסה ה.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים דוש, 1921-2000
מוציא לאור ת"א =תל אביב : ספרית מעריב
שנה 1967
הערות "... מכיל את הסאטירות של אפרים קישון ואת הקאריקאטורות של קריאל גרדוש (דוש), אשר פורסמו ברובן ב'מעריב' בשטף המאורעות ובהשפעתם ..." [מלחמת ששת הימים].
תיאור [120] ע' : איורים, פקסימילים (חלקם צבעוניים)
18 X 25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990020396110205171
קישורים תמונה קדמית

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?