חזרה לתוצאות החיפוש

מזיגה של ידע מופלג, אופקים רחבים ובחינה אישית ונוקבת מאפיינת את נסיונו המרתק של אריק הובסבאום לתאר ולהבין את מה שהוא מכנה "המאה העשרים הקצרה", שאת ראשיתה הוא קובע ב-1914 ואת סופה - עם קריסת הקומוניזם, ואשר היתה הקשה והאכזרית ביותר בתולדות האנושות. "המאה העשרים הקצרה" היא מבחינות רבות גם פרשת חייו של המחבר, וכשהוא מגולל את תולדותיה, עולים מדפי הספר הדי ההתמודדות האדירה - שלו ושל בני דורו - עם האידיאולוגיות הגדולות, שהוליכו המונים אל שדות הקרב. מלחמות "חמות" ו"קרות", התפתחות טכנולוגית מהפכנית ומשנה סדרי עולם, תפיסות חדשות על טבע האדם והיקום, פריצות דרך כבדות בשדה האמנות והתרבות - כל אלה מתוארים ונחשפים במלוא השפעתם. אריק הובסבאום אינו נדרש לגילויים היסטוריים חדשים כדי להציע לנו נקודת התבוננות חדשה על המאה, שאת סיומה אנחנו מציינים בימים אלה. ; כבן המאה הוא מתאר בבהירות נוקבת את מערכת האשליות - בחלקן האמין אף הוא בלהט שאין שני לו - אשר קיטבה את הדעות והוליכה לאסונות הגדולים והאכזריים בתולדות האנושות. עתה, על סיפה של המאה החדשה, מאתר אריק הובסבאום את מוקדי הסיכון ונקודות התקווה שיאפיינו את החייל בעולם של המאה העשרים ואחת. עידן הקיצוניות אינו רק כרוניקה של המאה העשרים, אלא ניסיון נועז ומעורר מחשבה לבדיקה מחודשת, אחרת ומהפכנית, של העולם בן-זמננו.

כותר עידן הקיצוניות : המאה העשרים הקצרה : 1914-1991 / אריק הובסבאום
[תירגמה מאנגלית כרמית גיא].
כותרים נוספים Age of Extremes. Hebrew
עדן הקיצוניות
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גיא-שאלתיאל, כרמית, 1949- (מתרגם)
מוציא לאור תל אביב : עם עובד
שנה תש"ס 1999
הערות ביבליוגרפיה: ע' 511-533 ע'.
סדרה ספרית אפקים
209
תיאור 559 ע'
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN965131365X
מספר מערכת 990019640620205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?