חזרה לתוצאות החיפוש

מנפרד הרבסט, מרצה להיסטוריה באוניברסיטה, המתקרב לגיל העמידה ואביהן של שתי בנות בוגרות, נקרע בין החיבה והרגשת הנאמנות אל אשתו המסורה, שאך זה ילדה לו בת שלישית, לבין חבלי תשוקתו אל האחות שירה. כיצד ינווט הרבסט המעודן, חלש האופי, בין רגשותיו ותפקידיו הסותרים של בעל, אב ומאהב שנפשו יוצאת אל האישה הזרה? כיצד ימשיך לקדם את כתיבת ספרו הגדול במערבולת שנקלע לתוכה? מנפרד הרבסט, מרצה להיסטוריה באוניברסיטה, המתקרב לגיל העמידה ואביהן של שתי בנות בוגרות, נקרע בין החיבה והרגשת הנאמנות אל אשתו המסורה, שאך זה ילדה לו בת שלישית, לבין חבלי תשוקתו אל האחות שירה. כיצד ינווט הרבסט המעודן, חלש האופי, בין רגשותיו ותפקידיו הסותרים של בעל, אב ומאהב שנפשו יוצאת אל האישה הזרה? כיצד ימשיך לקדם את כתיבת ספרו הגדול במערבולת שנקלע לתוכה? עגנון פורס את העלילה בווירטואוזיות של רב-אמן ותוך שימוש מלא בכלי כתיבתו הייחודיים - טביעת עין חדה, כושרו הנודע לחשוף את האירוניה הטראגית השלטת לעתים כה קרובות בחיי אנוש וחוכמת לבו של מספר גדול, המביט מתוך הבנה וחיבה בסבלן של הנפשות התועות. ; עלילתו של רומן גדול זה מתרחשת בירושלים של שנות השלושים והארבעים, בימי המרד הערבי ובתחילת מלחמת העולם. לצדם של אנשי האוניברסיטה מאכלסים את דפי הספר נציגי כל השכבות והעדות, צעירים וזקנים, חילונים, אדוקים ומומרים, ערבים ובריטים. הספר רווי באוויר המשכר של ירושלים, עירו האהובה של עגנון, עיר הקודש ועיר החולין, הכובשת את כל באיה בקסמיה עתיקי היומין. מהדורה מחודשת ובה תיקונים שנמצאו בעזבונו של המחבר.

כותר שירה / שמואל יוסף עגנון.
מהדורה מהד' ג מתוקנת.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : שוקן
שנה תשנ"ט 1999
סוגה Hebrew fiction
תיאור 557, [1] ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9651904909
מספר מערכת 990019548490205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?