חזרה לתוצאות החיפוש

"ספר זה משקף כמה גילויים של התרבות המערבית בשלוש-מאות השנים האחרונות, ככל שזו הושפעה מהתפתחות המדע. ביסודו מונחת ההכרה שהמנטליות של כל תקופה נובעת מתמונות העולם השולטות בשכבות המשכילות בכל האומות. המחבר ... תר אחרי מכנה משותף בין המדעים השונים ובין כל תחומי היצירה הרוחנית (הפילוסופיה, התיאולוגיה, האמנות) ומנסה לבסס עליו תנאים מוקדמים לקידמה חברתית אמיתית ולפתרון בעיות העולם". -- מתוך דש הספר.

כותר המדע והעולם המודרני / א"נ ווייטהד
תורגם לעברית בידי רן סיגד
נערך בידי א"ד שפיר.
כותרים נוספים On verso of t. p: Science and the modern world / A. N. Whitehead.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים סיגד, רן
מוציא לאור תל אביב : יחדיו
שנה תשכ"ז
הערת תוכן ותקציר פרק 1. מקורות המדע המודרני -- פרק 2. המתמטיקה כיסוד בהיסטוריה של המחשבה -- פרק 3. תור הגניוס הרוחני -- פרק 4. המאה השמונה-עשרה -- פרק 5. הראקציה הרומאנטית -- פרק 6. המאה התשע-עשרה -- פרק 7. היחסיות -- פרק 8. תורת הקוואנטים -- פרק 9. מדע ופילוסופיה -- פרק 10. ההפשטה -- פרק 11. אלוהים -- פרק 12. דת ומדע -- פרק 13. התנאים להתקדמות חברתית.
הערות כולל מפתח.
תיאור 209, [5] ע'.
שפה עברית
מספר מערכת 990018959560205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית
תוכן העניינים

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?