קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"הוי אלי, כמה גדול המשורר הגדול הזה! ... כשהוא מסַפּר לנו על-דבר„חדר-הילדים הריק” ועל-דבר „דִּמְעַת טְרוּדֶל”, נעשה חם לנו בּלִבֵּנו. אין איש אשר הבין כמוהו את נשמת הילד ואיך לדבּר אל הילד ואיך לדבּר על-דבר הילד. כשהוא מספּר באזנינו על-דבר „שבּת של תמוז בגן הפּראַטר” ועל-דבר „אביב בשעת עֹני”, קם וחי לפנינו כל העֹני וכל השוֹאה של האדם האביון, מין חמלה בלי-תכלית תוקפת את הנשמה, ואנחנו מרגישים, כי רֵע-האדם היותר גדול והיותר טהור מדבּר אלינו. כשהוא מצַיֵּר לנו „ציורי ערפל אנגליים”, מרגישים אנו את הקיץ ואת החֹרף אשר שם ואת האביב ואת הסתָו. ואם על ספרים הוא כותב, אנחנו מבינים פתאום את כותביהם. לא אוכל לשכוח בשום אֹפן את הדברים על-דבר „אהבתו” של הֵינה, אשר כתב לרגלי איזה ספר שֶׁיָּצָא. תמונותיהן של אהובותיו הריקות והנבערות של המשורר ותמונתו של המשורר הגדול עצמו בולטות לעינינו. אין איש, כמדומה לנו, שהבין כל-כך את הֵינה, כמוהו. וכשהוא מספֵּר לנו את דברי „נסיעותיו”, אנחנו נוסעים עמו יחד ואנחנו משתוממים ומשתאים אל העין החדה, הרואה את הכל, ואל השכל החריף, אשר אין נסתר ממנו. כך יכול לראות וכך יכול לספר רק משורר גדול" -- מ-"הֶרְצְל הַפֵילֵיטוֹנִיסְטָן" מאת דוד פרישמן.

כותר פיליטונים : (מחיי הילדים) / תיאודור הרצל
תרגום - דוד פרישמן.
כותרים נוספים Added title: Фельетоны Теодора Герцеля : (из дѣтской жизни) / переводъ Д. Фришмана
מקום קשור Warsaw (Poland)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים פרישמן, דוד, 1859-1922
מוציא לאור Варшава : האור
שנה (תרס"ז)
הערות פיליטונים: מחיי הילדים, תרגום: דוד פרישמן, תרס"ז.
היקף החומר 62 [צ"ל 61] עמודים
8.
שפה עברית
מספר מערכת 990018933350205171

תנאי השימוש:

פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

בעליו של העותק הדיגיטלי של הפריט קבע את תנאי השימוש הבאים:

מותר לעשות שימוש אישי לא מסחרי בעותק הדיגיטלי.

אסור להפיץ את העותק הדיגיטלי לצדדים שלישיים.

מותר להשתמש בחלק מהעותק הדיגיטלי לכל מטרה שהיא לרבות לשימוש מסחרי.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכי העותק הדיגיטלי נוצר במסגרת שיתוף הפעולה בין הספרייה הלאומית וחברת גוגל במסגרת פרויקט Google Books.

מותר להעתיק את הפריט הפיסי שנמצא באוסף הספרייה, ולהשתמש בתוכן הפריט הפיסי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?