חזרה לתוצאות החיפוש

ה"הרצאות על האיסלאם" הן הספר הקלאסי בחקר הדת האיסלאמית לכל הסתעפויותיה שנסתעפה במרוצת הדורות ותוך התפשטותה על פני ארצות ויבשות. זה ארבעים שנה משמש הספר מורה דרך לכל העוסקים בתלמוד האיסלאם, ולא ללומדים בלבד אלא גם לחוקרים שתלמודם בידם. יצירה גדולה זו של גאון יהודי, שחקר ודרש בכל המקורות הקרובים והרחוקים של הדת המונותיאיסטית השלישית וכינס את מסקנות חקירתו במשנה סדורה ותמציתית, באה עתה אל הקורא העברי, ויש בכך משום תרומה מעולה להכרת פרצופם הרוחני של העמים -שכנינו, שבגזירת הגורל אנו בונים את חיינו ואת עתידנו על גבול ארצותיהם. במהדורה העברית נוספו על הספר השלמות להערות המחבר והערות חדשות מידי חוקר האיסלאם ד"ר מ. פלסנר שקיפל בהוספות שלו את החידושים שנתחדשו בשני הדורות האחרונים בחקר האיסלאם. מידו באה גם מסה מקיפה על המחבר ופעלו המדעי. התרגום נעשה בידי פרופ' י. רובלין, מתרגם הקוראן וסיפורי "אלף לילה ולילה".

כותר הרצאות על האיסלאם / בעריכתו המדעית של מאיר פלסנר
בצירוף הערות והקדמת המתרגם (י"י ריבלין)
ואחרית דבר ("יצחק יהודה גולדציהר, תולדות חייו ופעלו המדעי") מאת המהדיר.
כותרים נוספים Vorlesungen über den Islam. Hebrew
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ריבלין, יוסף יואל, 1889-1972
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשי"א
סדרה ספרי מופת מספרות העולם
תיאור [2], 328 ע' : פורטרט
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק 10530
מספר מערכת 990018616010205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?