חזרה לתוצאות החיפוש

עד כה לא היה בידי הקורא העברי ספר הדן בהרחבה בתולדות הערבים בימי-הביניים ובהתפתחויות השונות של דת האסלאם ותרבותו. עובדה זו הביאה את ד"ר חוה לזצרוס-יפה, מרצה בכיר לתרבות האסלאם באוניברסיטה העברית בירושלים, לקט בספר זה מפרי עטם של טובי המזרחנים הישראלים ושל תלמידיהם. רוב הפרקים נכתבו במיוחד לצורך הספר והם מצטרפים יחד לתמונה מקיפה ובהירה של אותה תרבות עשירה, אשר השפעתה על תולדות ישראל היתה גדולה עד מאוד. ; בין המשתתפים בספר ממורי האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת בר-אילן. בראשם פרופ' ד. צ. בנעט, ממניחי היסוד למזרחנות הישראלית; פרופ' ס. ד. גויטיין, חוקר הגניזה הנודע, ופרופ' ח. ז. הירשברג, חוקר תולדות ישראל בארצות האסלאם. המשתתפים האחרים הם: מרים רוזן-איילון, ברכה ז'ולטק, ד"ר נחמיה לבציון, ד”ר משה מעוז, מרים סולל, ד"ר עמנואל סיון, דב עירון, ד"ר יוחנן פרידמן ומשה שרון. ד"ר חוה לצרוס-יפה כתבה שלושה פרקים וערכה את החומר לספר אחיד, מלווה הערות, שאלות לחזרה, ביבליוגרפיה; מפות, לוחות ותמונות לרוב.

כותר פרקים בתולדות הערבים והאסלאם / בעריכת חוה לצרוס-יפה ...
כותרים נוספים Added t. p: Studies in the history of the arabs and islam / edited by Hava Lazarus Yafeh.
מהדורה [1-2].
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ישראל. משרד ראש הממשלה. לשכת היועץ לענייני ערבים
מוציא לאור תל אביב : רשפים
שנה (תשכ"ז)
הערת תוכן ותקציר תוכן חלקי:
נספח - לוח השמות והענינים, ע' 405-429.
הערות בראש השער: משרד ראש הממשלה. לשכת היועץ לעניני ערבים.
נוספו שער ותוכן ענינים באנגלית.
תיאור 404, [4] ע', דפי לוחות : איורים, מפ', פקסימיל.
שפה עברית
מספר מערכת 990018558180205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?