חזרה לתוצאות החיפוש

"האחיות * המתים – הם פתיחתו ונעילתו של הספר "דאבלינאים" - קובץ הסיפורים היחיד של ג'יימס ג'ויס. כמו יתר סיפורי הקובץ משקפים גם שני סיפורים אלה את חיי העיר דאבלין על סף המאה העשרים. אך בה בשעה ש"האחיות" הוא "סיפור קצר" מובהק, המאיר, בדרכו המיוחדת של ג'יימס ג'ויס, נקודה מכרעת בחיי הגיבור ויחד עם זאת צר מסויים בחיי העיר ואנשיה, הרי "המתים", הארוך והחשוב שבסיפורי הקובץ, הוא, בעצם, נובלה-ממש, החורגת מן הריאליזם של שאר סיפורי הקובץ ומגיעה לדרגה של סימליות ופיוטיות, האופייניים ליצירותיו המאוחרות יותר של ג'יימס ג'ויס." -- מהכריכה האחורית.

כותר האחיות - המתים / ג'יימס ג'ויס
תירגם אברהם יבין.
כותרים נוספים המתים
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים יבין, אברהם, 1928-2019
מוציא לאור תל אביב : קצין חינוך ראשי - ענף השכלה - משרד הבטחון
שנה תשל"ב 1971)
סדרה ספריית תרמיל
72
תיאור 96 ע' : איור
15 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990018278420205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?