חזרה לתוצאות החיפוש

הספר הוא פרי עבודת-מחקר מעמיקה וממושכת. הספר דן בעמדה הערבית, ביחוד בצידיה הרעיוניים, כרקע שעליו נרקמת מדיניות הערבים ופעולתם בסכסוך. לקוראו תתגלינה פרשיות רבות שלא ידע הזורעות אור על הסכסוך, שהוא סכסוך על עצם קיומנו. הספר פורש מסכת רחבה של נושאים ומקורות, מנתח כתבי ערבים, הגדרתם את הסכסוך ועל מה הוא נסוב, הנמקת עמדתם, תיאוריהם את ישראל, הציונות והיהודים, וראייתם את עצמם ופעולתם הם. בסכסוך. הוא בוחן את מבנה העמדה הערבית על מרכיביה, את תפיסות הערבים ורעיונותיהם, ועד כמה יש בהם שיטה. נידונה כנות הערבים בדבריהם על ישראל, וכן היחס בין דיבוריהם למעשיהם ומידת ההזדהות בציבור עם העמדות הרשמיות. פרק אחד, בסופו של הספר, מוקדש לגורמים העשויים להביא תמורה בעמדה הערבית.

כותר עמדת הערבים בסכסוך ישראל-ערב / מאת יהושפט הרכבי.
כותרים נוספים On verso title page: Arabs' Position in their Conflict with Israel
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : דביר
שנה תשכ"ח 1968
הערות "חבור זה הוא עבודת מחקר שהוגשה לאוניברסיטה העברית ב-30 באפריל 1967 ... במקורה נקראת העבודה: 'העמדה הערבית בקונפליקט הערבי-ישראלי'".
ביבליוגרפיה: ע' 469-495.
תיאור 504 ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990017994940205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?