חזרה לתוצאות החיפוש

בספר זה בונה הפרופ' א' הראל פיש מודל של ביקורת ספרותית סיסטמטית המיוסדת על מה שהוא מכנה "ארכיטיפים היסטוריים" שמקומם בין המיתוס להיסטוריה . בזה שונה גישתו מגישתם של רוב העוסקים היום בתורת הספרות, שנקודת מוצאם היא הפרדתה ההכרחית של היצירה הספרותית מן " העולם" ומן ההיסטוריה . הספרות כולה נחשבת בעיניהם כמערכת סגורה של מבני יסור שאין לשנותם. החוזה עם השטן, הכפיל, היהודי הנודד והאב הבא להרוג את בנו הם, לדעתו של המחבר, ארכיטיפים התופסים מקום חשוב בתודעתו של האדם המודרני ובספרותו, אבל אין הם מכלל הצורות הספרותיות שאינן משתנות, כפי שגורסת תורת הארכיטיפים הקשורה בשמו של נורתרופ פריי. " אדרבה, עם כל היותם אוניברסליים, יש לראות בהם גם תגובות על משברים שהזמן גרמם -- כריכה אחורית

כותר עתיד זכור : על ספרות מיתוס והיסטוריה / א' הראל פיש
מאנגלית - סמדר מילוא.
כותרים נוספים Remembered Future. Hebrew
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים מילוא, סמדר, 1946- (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשנ"ו 1996
תיאור 197 ע'
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9653426583
מספר מערכת 990017530740205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?