חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה דן בשתי הבעיות המרכזיות בתולדות גרמניה בעת החדשה: הצורך להתגבר על הפיצול המדיני שאיפיין את מרכז אירופה גם כאשר במערכה נכונו כבר מדינות ריכוזיות ובעלות סממנים מודרניים רבים: והדרישה של חוגים הולכים ומתרחבים בציבוריות הגרמנית שהמסגרת המדינית החדשה תיתן ביטוי לעקרונות החירות ותאפשר יצירתה של מדינת חוק ליברלית בגרמניה. בניגוד לתפיסות מקובלות, הרואות בתולדות גרמניה המודרנית תהליך של לאומיות הולכת ומוקצנת כשהיא משולבת בבגידה מתמשכת בכל עקרונות החירות. נעשה בספר זה ניסיון להציג מסכת מורכבת יותר של יחסי הגומלין בין שתי השאיפות הנדונות כאן. בשלב הראשון נתפסו שתיהן כשני צדדים של אותו מטבע, ואילו בהמשך, לאחר מהפכת אביב העמים בשנת 1848, במהלך השינויים שהביא עמו התיעוש המואץ ותוך כדי התחרות הקשה שבין אוסטריה ופרוסיה על הבכורה בגרמניה, הלך ונתגלע הקרע הבלתי-נמנע כמעט שביניהן. מנקודת ראות זו שופך ספר זה אור חדש לא רק על תולדות גרמניה במאה ה - 19, אלא גם על שאלת איחודה מחדש במאה זו.

כותר איחוד וחירות בגרמניה : מנפוליאון עד ביסמארק / שולמית וולקוב.
כותרים נוספים On verso title page: Unity and Liberty in Germany : From Napoleon to Bismarck
אחוד וחרות בגרמניה
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים ישראל. צה"ל. גלי צה"ל
מוציא לאור תל אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה תשנ"ו! 1997
הערות בשער גם: מטכ"ל - קצין חינוך ראשי - גלי צה"ל.
סדרה ספריית אוניברסיטה משודרת
תיאור 114 ע' : איורים, מפה, פורטרטים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650508724
מספר מערכת 990017418540205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?