חזרה לתוצאות החיפוש

זוהי מונוגרפיה שיטתית ראשונה על התפתחות היישוב היהודי ביפו בעת החדשה, מראשית התהוותו במחצית השנייה של המאה הי"ח ועד האיחוד עם תל-אביב. השתחררותה של יפו ממרותה של ירושלים, שהחלה בשנות השישים של המאה הי"ט, הכינה את הרקע להתפתחויות הציבוריות והחברתיות להפיכתה למרכז עצמאי. 'ועד העיר יפו', שנוסד ב-1836, הוא התארגנות ציבורית מודרנית ראשונה ביישוב היהודי בא"י, שלא על בסיס עדתי-קהילתי. יפו היתה הבירה של העשייה הציונית בארץ ישראל עד לעליה השלישית ובה נתעוררו לראשונה אחדות מהבעיות העקרוניות שאחר כך הרבו להעסיק את היישוב, כגון: מעמד הדת בחיי הציבור, יחסי עבודה, חינוך ועוד. הספר מתבסס על מאות מקורות ראשוניים ומשניים וחומר ארכיוני שלא פורסם.

כותר היישוב היהודי ביפו בעת החדשה : מקהילה ספרדית למרכז ציוני / חנה רם.
כותרים נוספים הישוב היהודי ביפו בעת החדשה
ישוב היהודי ביפו בעת החדשה
On verso title page: Jewish Community in Jaffa : From Sephardic Community to Zionist Center
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מוציא לאור ירושלים : כרמל
שנה תשנ"ו 1996
הערות בשער גם: ועד הקהילות הספרדיות לתל אביב יפו ומחוז המרכז.
תיאור 465, [5], צו ע' : איורים, פקסימילים
24 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN965407107X
ISBN9789654071369
מספר מערכת 990017234350205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?