חזרה לתוצאות החיפוש

"ג'ו טרייס - סוכן של מוצרי-יופי מדלת-אל-דלת, בעל מסור, בן למעלה מחמישים - "נדלק על בחורה בת שמונה-עשרה במין אהבה תהומית ושֵׁדית, שעשתה אותו כזה עצוב ושמח, שהוא ירה בה רק בשביל שהרגש יימשך לו הלאה"... כשאשתו - סַפָּרית בעלת תקופות נפשיות אפלות - "הלכה להלוויה לראות את הבחורה ולחתוך לה את הפרצוף המת שלה, העיפו אותה ארצה והחוצה מהכנסייה. היא רצה אז בתוך כל השלג הזה, וכשחזרה לדירה שלה היא הוציאה את הציפורים מהכלובים שלהם ופתחה להם את החלון, שיעופו או שיקפאו, כולל התוכי שאמר: 'אני אוהב אותָך'"... מול תצלומה של הנערה הנרצחת, שהאשה השיגה מדודתה של הנערה ועתה הוא מונח על אדן האח, מבלים ג'ו טרייס ואשתו את לילותיהם... ; כך נפתח הרומאן הזה, ועיקר התקדמותו היא בכיוון הנגדי, מהארלם של שנות העשרים אל הדרום ואל המאה התשע-עשרה, כמו אותו עץ ששורשיו צומחים בחזרה, כלפי מעלה. קול מסתורי (לא מזוהה, משתנה, בעל דעות-קדומות, דומה בכל פעם לדמות אחרת מדמויות הספר) טווה את הסיפור המצמרר על משולש האהבה, הקנאה והרצח, במין אלתור דמוי ג'אז. שוב ושוב מנסות הדמויות לתפור את הקרעים הלא ניתנים לאיחוי. אם אין להן שליטה על עתידן - העבר ניתן לכתיבה מחדש, לאלתור. דומה שבני-האדם מתמסרים בשמחה לייסורים, וכי העבר חוזר על עצמו כמו תקליט מקולקל, וחופש הבחירה שכולם מבקשים אינו אלא מסלול כפוי." -- מאתר האינטרנט של ההוצאה.

כותר ג'אז / טוני מוריסון
מאנגלית - ניצה בן-ארי.
כותרים נוספים Jazz. Hebrew
ג'ז
מהדורה הדפסה ב.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים בן ארי, ניצה, 1946-
מוציא לאור תל אביב : הקיבוץ המאוחד
שנה תשנ"ה 1995
סדרה הספריה החדשה למנויים, 1995
[3]
ספרי סימן קריאה
תיאור 176 ע'
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990013615740205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?