חזרה לתוצאות החיפוש

"ההיסטוריון הצרפתי הנודע ז'יל מישלה אמר על המאה ה־14: "לא היתה תקופה מטורפת ממנה". מאה זו החלה ב-1300 שהיתה שנת-שיא בתרבות המערב: ממלכות חזקות עלו מן התוהו הפיאודלי, החקלאות התפתחה והתבססה גם על מסחר וייצור, היה גידול דמוגרפי מרשים, בערים קמו הקתדרלות הגותיות – יצירות פאר ארכיטקטוניות, המערב הנוצרי היה מאוחד סביב האפיפיורות ברומא. בסופה של המאה, ב-1400, היתה אירופה מוטלת באפיסת כוחות. "המוות השחור" ומלחמת מאה-השנים השמידו כמעט מחצית מאוכלוסיית היבשת, ממלכות צרפת ואנגליה היו על סף קריסה, המסחר הצטמק והגיע לכלל פשיטת-רגל, נחילי שודדים הילכו טירור וחרכו את אדמת אירופה, כלי הנשק החדישים מוטטו את האידיאלים של האבירות, קרע חריף עירער את העולם הנוצרי. כשרונה המופלא וברק כתיבתה של ההיסטוריונית ברברה טוכמן נדרשו לספר – בלי לקפח את הדיוק ההיסטורי - את הסיפור הדרמאטי של מאה הרת פורענויות זו, עת נראה העולם על סף חידלון. טוכמן בחרה למקד את סיפורה סביב אישיות היסטורית מרתקת אחת: אנגרן דה קוסי השביעי, "המנוסה והמיומן שבאבירי צרפת", לוחם, שגריר, יועץ, שנטל חלק מרכזי בכל דראמה בתקופתו, שהיה פטרונו של הכרוניקאי הגדול ז'אן פרואסר. " -- מהכריכה האחורית. ; הספר מתאר את התקופה הדרמטית של המאה הארבע עשרה, מאה זו החלה בשיאים: החקלאות התפתחה, גידול דמוגרפי מרשים, ופיתוח המסחר והיצור. לעומת זאת, סופה של אותה מאה מתאפיין בטרגדיות: המגפה השחורה, מלחמת מאה השנים בין אנגליה וצרפת, נחילי שודדים הילכו טרור וחרכו את אדמת אירופה, כלי הנשק החדישים מוטטו את האידאלים של האבירות, קרע חריף עירער את העולם הנוצרי.

כותר ראי רחוק : המאה הארבע-עשרה הרת הפורענויות / ברברה טוכמן
מאנגלית - כרמית גיא.
כותרים נוספים Distant Mirror. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גיא-שאלתיאל, כרמית, 1949- (מתרגם)
מוציא לאור תל אביב : דביר
שנה תשנ"ה 1995
הערות ביבליוגרפיה: ע' 567-585.
תיאור 638 ע', [16] דפי-לוחות : איורים, מפות, פורטרטים
23 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990013573790205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?