חזרה לתוצאות החיפוש

אין זה ספר על ברנר וגם לא על שירה, אלא על החיבור שבין ספרות לחיים, על המגע שבין ספרות למציאות. באמצעות השירים על דמותו ויצירתו של ברנר מתבלטים יחסי הגומלין שבין הספרות המושפעת מן המציאות ובה בשעה משפיעה עליה. זהו ספר על נוכחותו של ברנר בעולמם של משוררים שהושפעו ממנו, ובאמצעותו הביעו את עצמם ואת דורם בשירתם. אשו של ברנר נגעה בהם והותירה צריבה בנפשם. הם הפנימו את מורשתו והוא נעשה חלק מזהותם ואחד ממקורות השראתם. ברנר שהיה למיתוס, נעשה חלק ממערכת המיתוסים המצויה בתשתית ההוויה הארץ-ישראלית והישראלית. ההיזקקות אליו כמו גם ההתרחקות ממנו, צמודות להתרחשויות ההיסטוריות, ואלה משפיעות על הזיקה האישית של כל יוצר אליו. ; דמותו של ברנר היא אחד היסודות היציבים בתרבות העברית והישראלית. באמצעותו נבנתה ונבנית מחדש הזהות הלאומית המשותפת, תוך פירוק מרכיביה האישיים, הספרותיים והמיתיים וחיבורם מחדש. דמותו איחדה ומאחדת את הפלגים השונים בעם, של תנועת העבודה כמו גם של המחנה הרביזיוניסטי לגלגוליהם השונים. משוררים המשתייכים לתנועות פוליטיות שונות ראו ורואים בו מקור השראה אישי ופוליטי. כל אחד מצא בו את מה שחיפש. חשיבותו ועוצמתו מקובלות על בעלי דעות שונות ומנוגדות, ומעבר לכל חילוקי הדעות העמוקים שחצו וחוצים את העם. מעמדו זה מסייע לגיבוש הזיכרון הקולקטיבי והתודעה המשותפת של העם. ; המחקר עוקב אחר למעלה מששים שירי-הדיוקן-הברנריים, שהתפרסמו מאז הירצחו בראשית שנות העשרים (ניסן תרפ"א) ועד לחתימת הסכם העקרונות עם הפלשתינאים (בתחילת שנת תשנ"ד). על רקע ההתפתחות ההיסטורית שעבר שיר-הדיוקן בכלל, מציג המחקר את ההתפתחות שעברו שירי-הדיוקן-הברנריים, מן ההמנונים ההרואיים שנהפכו ברבות השנים לסיסמאות, ועד לשירים האישיים, המורכבים והמופנמים, שלא איבדו את זיקתם החברתית, גם בשנים האחרונות. המחקר מציג שירת-תמיד זו בהקשריה ההיסטוריים, החברתיים, האידיאולוגיים, הביוגראפיים והפואטיים, ומצביע על מאורעות כל תקופת ורוחה כמסגרת, שבתוכה פעל כל משורר מתוך חירות היוצר. חלקו השני של הספר הוא אנתולוגיה מקיפה של שירים אלה. הספר כולל ציורים בצבע ובשחור לבן שציירו ציירים שונים את ברנר.

כותר צריבה : שירת-התמיד לברנר / נורית גוברין.
כותרים נוספים On verso title page: Burning : Continuing Poetry About Brenner
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה תשנ"ה 1995
הערות בשער גם: בית-הספר למדעי היהדות - אוניברסיטת תל אביב.
ע' 203-208 : ביבליוגרפיה.
תיאור 274 ע', דפי-לוחות צבעוניים : איורים, מפה, פורטרטים, פקסימילים, תוים
25 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650507876
מספר מערכת 990013345420205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?