קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

"יהודי תימן, שקבעו משכנם בכרם התימנים ובשכונות מסביב לה, נודעו בכיסופיהם לארץ-ישראל. כמוהם ככל יהדות המזרח שהיו נתונים בגלות ישמעאל נטשו בית ופרנסה, ובהם רבים שחיו ברווחה במקומותיהם. ואף-על-פי-כן עלו לקדש את שמה של ארץ-ישראל ולבנותה. אף לא השלו עצמם שחייהם בארץ יתנהלו על מי מנוחות. נכונים היו לחבלי משיח שיתווספו על הצער שהיה מנת חלקם עד הגיעם ארצה. אולם צער זה הלך ונתארך והתיש כוחם והכזיב תוחלתם ומירר חיייהם יום-יום. רבים נצרכו לפרנסות שאף לא הספיקו ללחם צר ומים לחץ, וגם אלו לא פעם רק בבזיון נמצאו להם ; נתנסו בצער גידול בנים, בחבלי הסתגלות לחיים בעם חדש, מתהווה, ולא ידעו היכן והיאך למצוא אחיזה לעצמם. הבנים התחילו מואסים בישנות, ואילו החדש עוד לא נתמתן בלב ועוד לא נתיישב בנפש. ויד שבקוצר-רוחם ובקשיי-דרכים מעדו וסטו ... אחדות מן הדמויות הללו, בני דורו של מוסה אל-פול (משה לוי נחום) מופיעות בספר זה. אחרות עדיין מצפות לסיפורן. אף משהו משורשן של הבעיות, מהמצוקה הכלכלית והחברתית, ומעל הכל- מהמועקה התרבותית, זו התרבות שהיתה חומתו של כל בית-אב בראשיתו של הכרם ועתה נפלה - מתואר כאן"--מן דש הספר.

כותר כרם היה לידידי : מוסה אל-פול.
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : הקיבוץ המאוחד
שנה תשל"ח 1978
הערות עותק 5 עם הקדשת המחבר בכתב ידו.
תיאור 227 עמודים
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990012924190205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?