חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה, שהוא מלאכת-אמנות בכתיבה היסטורית, פותח לפנינו פתח להבנת בעיות המזרח התיכון המודרני, ומנתח את השפעת הציביליזציה המערבית של עמי האיסלאם. בשני הפרקים הראשונים מגדיר המחבר את המזרח-התיכון כישות היסטורית, גיאוגרפית ותרבותית, ועוקב אחר תהליכי חדירתו של המערב לתוכו, השתלטותו – ונסיגתו. בהמשך הוא סוקר תנועות פוליטיות ואינטלקטואליות במזרח-התיכון בעבר ובהווה, וכן את תפקידו של ארצות המזרח-התיכון במדיניות הבין-לאומית. בסיומו נבחנים אחדים מן הגורמים הממשיכים להשפיע על מדיניות המערב במזרח התיכון. במהדורה העברית נוספו לספר, שני מאמרים משלימים, שנכתבו ע"י המחבר לאחר מלחמת ששת הימים, הסוקרים את התהליכים המדיניים באיזור בתקופת המלחמה ולאחריה. כן מקדים את המהדורה העברית מבוא מיוחד שנכתב ע”י המחבר לתרגום העברי. הספר זכה לבקורות נלהבות בעתונות ובכתבי-העת המדעיים, והוא בבחינת ספר-חובה למבקש להבין את התהליכים המדיניים במזרח-התיכון.

כותר המזרח התיכון והמערב / ברנרד לואיס
(מאנגלית - א. רובינשטיין).
כותרים נוספים Middle East and the West. Hebrew
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים רובינשטיין, אליקים, 1947-
מוציא לאור ת"א =תל אביב : מערכות
שנה (תש"ל)
תיאור 201 ע'
21 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990012632000205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?