חזרה לתוצאות החיפוש

"כיצד משתלמים בשחמט? איך ישיג בעל דרגה שלישית, שנייה או ראשונה דרגה גבוהה יותר אם הוא מקדיש ללימוד המשחק מספר שעות בשבוע בלבד? אין ימצא את ידיו ואת רגליו בשבועונים לשחמט, בדו-שבועונים, בירחונים, בספרים ובאנציקלופדיות הרואים אור בשפות שונות? אנשים, השואפים להישגים מהירים, רוכשים אנציקלופדיות לפתיחות ו"אינפורמטורים” יוגוסלביים ומנסים לשחק כשחקנים בכירים. ; השיטה הזאת לא זו בלבד שאינה מועילה לשחמטאי, שלא התבגר דיו להבין את משחקיהם של אמנים ורבי-אמנים, אלא אף מזיקה לו. על הלומד להקדים ולהתעלות אל הרמה המאפשרת לו להזדקק אל אינפורמטורים. ; על-סמך 30 שנות נסיוני במשחק אני מציע ללמוד את עקרונות השחמט על פי שיטה אחרת. השיטה איננה חדשה. בספר "שיטתי בפרקטיקה”, שחיבר בשלהי שנות העשרים, חשף הרב-אמן היהודי המבריק אהרן נימצוביץ' את סודות המשחק הפוזיציוני על יסוד נסיונו. (הספר תורגם לשפות רבות, ודורות של שחמטאים למדו ממנו את רזי המשחק הפוזיציוני). אשר לי, הריני מציב לי מטרה הרבה יותר צנועה: בדעתי לסייע לשחמטאי הממוצע שיצעד צעד קדימה וייהפך למועמד לאמן, לכל הפחות. מובן שלא כל אחד מסוגל לצעוד את הצעד הזה. לכל שחמטאי סייגים משלו, שאין הוא יכול לחרוג מהם, ולו בתנאים הטובים ביותר. במשחקיי בעבר הרחוק והקרוב, נגלו לי לשמחתי הרבה קרבות מעניינים. בסקרי אותם אמרתי בליבי: אם כך, לא חבל ששיחקתי במשחק המלכים! דומני כי גם שחקן מן השורה, גם אמן, יוכלו להפיק תועלת מניתוח משחקים אלה." -- מהכריכה האחורית

כותר עונג שחמט / עם ולדימיר ליברזון.
כותרים נוספים ענג שחמט
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל אביב : אחיאסף
שנה תשנ"א 1991
הערות "אוסף משחקים ... להנאה, לשיפור הרמה ... במשחק".
תיאור 164 ע' : איורים
24 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990012325760205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?