חזרה לתוצאות החיפוש

"בפרקי המחקר שלפנינו "יהדות חצי-האי-ערב והאסלאם" השקיע השופט אהרן חייבי שנות מחקר רבות. בששה שערים, מעוטרים בצילומי ממצאים ארכיאולוגים ובארבעה נספחים, סוקר ומנתח המחבר את התקופה הקדם-אסלאמית, בה התקיימה ממלכה יהודית בתימן ומתאר את הופעת מוחמד אבי האסלאם, על רקע תנועת ההתייהדות, שהחלה בדרום חצי-האי-ערב בתקופה השבאית החמייארית, ונמשכה במאה הששית, אחרי הספירה, בתקופת מוחמד. מפרקי המחקר עולה, כי קרקע צמיחתו של מוחמד נביא האסלאם הייתה בסביבה ובעידן, שפרחה בהם מורשת היהדות והשפעתה הייתה רבה. להוכחת הדברים מובאים אזכורים מפרקי הבשורות ב"קוראן", שמקורם במקרא או במדרש. פרקי המחקר של השופט אהרן חייבי - "יהדות חצי-האי-ערב והאסלאם" בעריכת יוסף שער, יכולים לשמש אבני יסוד למחקרים נוספים בתחום חלקם של יהודי גולת תימן בהחדרת ערכים יהודיים ב"קוראן", ב"חדית" ובצמיחת דת האסלאם, שסחפה מאות מליוני מאמינים ברחבי העולם." -- מהכריכה האחורית.

כותר יהדות חצי-האי-ערב והאסלאם : פרקי מחקר / אהרן חייבי
ערך יוסף שער.
כותרים נוספים Added Title page: Study of the Jews of the Arabian Peninsula and Islam
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים שער, יוסף, 1928-2013
מוציא לאור ירושלים : א' חייבי
שנה תשנ"ב 1992
תיאור 196, [2] ע' : איורים (חלקם צבעוניים), פקסימילים
25 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990012062960205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?