חזרה לתוצאות החיפוש

ספר זה מנתח את הריבוד החברתי במסגרת תיאוריה סוציולוגית כללית והוא מבוסס על ניתוח של דיפרנציאציה חברתית וריבוד כפי שהם מתגלים בחברות שונות, מסורתיות ומודרניות כאחת. נקודת המוצא של הספר היא שדיפרנציאציה וריבוד מהווים היבט בסיסי, אך מובחן, של המבנה החברתי, לכן קשורים הם לכמה מבעיות היסוד של הניתוח הסוציולוגי נכללו, כגון טבעו של הסדר החברתי, בסיסי הקונסנזוס החברתי ותפקיד הכוח או השכנוע בקיום הסדר החברתי ובתהליך הבינוי של המוסדות. ניתוח זה מניח שהריבוד והדיפרנציאציה החברתית הם בבחינת נתון בכל חברה ואת עיקר מאמציו הוא מכוון להבעת התנאים בהם הריבוד החברתי וההתגבשות לשכבות נוטים להתפתח למימדים עצמאיים ומובחנים מבחינה סמלית וארגונית של הסדר החברתי.

כותר דיפרנציאציה וריבוד חברתי : עיונים תיאורטיים והשוואתיים / מאת ש"נ אייזנשטדט
(תרגמה לעברית מרים טבעון).
כותרים נוספים Social Differentiation and Stratification. Hebrew
דיפרנציאציה ורבוד חברתי
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים טבעון, מרים (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : י"ל מאגנס
שנה תשל"ט
הערות עם שער נוסף באנגלית.
ביביליוגרפיה ומפתחות.
סדרה ספרית מסלול : מפעל להוצאת ספרי לימוד
תיאור [9], 227, [3] ע'
23 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9652233080
מספר מערכת 990011750490205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?