חזרה לתוצאות החיפוש

במלחמת האזרחים בספרד היו מעורבים - בסתר או בגלוי גורמים זרים, הן מעצמות עולמיות והן אנשים פרטיים שהתנדבו למלחמה, בעיקר בצד הרפובליקני. גרמניה הנאצית ו-איטליה הפשיסטית תמכו בימין הקתולי והמיליטריסטי; בשמאל תמכו ברית המועצות וגם סוציאליסטים וקומוניסטים במערב במאבקם בגר הפשיזם. בסופו של המאבק ניצח הצד המגובש יותר. פרנקו, מנהיג הימין והכוחות השמרניים, חיסל את הרפובליקה השנייה. מנהיגיה המנוצחים יצאו לגולה ולמעלה מחצי מיליון ספרדים נהרגו בקרבות, הוצאו להורג או מתו ברעב ובמחלות. אבל גם המשטר האוטוריטרי שייסד פרנקו לאחר שניצח, נעלם לאחר מותו של פרנקו ב־1975. ד"ר יצחק אביב מבקש להסביר בספרו זה את המאבק הממושך על זהותה הלאומית של ספרד, שנפתח עם פלישת נפוליאון ב- 1808 ונסתיים במלחמת אזרחים בשנים 1936-1939. עם כל חשיבותה הבינלאומית של מלחמת האזרחים כהקדמה למלחמת העולם השנייה, היא הייתה קודם כל מלחמה בין ספרדים על נושאים ספרדיים, ורוב קרבנותיה היו ספרדים.

כותר מהפכה ומהפכה שכנגד בספרד : הרפובליקה השנייה ומלחמת האזרחים (1931-1939) / יצחק אביב.
כותרים נוספים On verso title page: Revolution and Counter-Revolution in Spain : The Second Republic and the Civil War (1931-1939)
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה תשנ"א 1991
הערות בשער: מטכ"ל - קצין חינוך ראשי - גלי צה"ל.
כולל ביבליוגרפיה.
סדרה ספריית אוניברסיטה משודרת
תיאור 163 ע' : איורים, מפות, פורטרטים
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650505407
מספר מערכת 990011615450205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?