חזרה לתוצאות החיפוש

מעטים הספרים שהוכרו בספרי-מופת בזמן הופעתם, והם שומרים, על תוארם זה גם בחליפת הזמנים והשתנות המסיבות. הם מתייחדים ביכולתם לפרש ולהאיר חטיבת-עבר שלימה ולהציג אותה במוחשיות רבה, כמו היה, לפני הקורא. נתמזגו בו בספר מחקר מדעי ואופי אמנותי, והוא משמש דוגמה לכתיבה היסטורית של הרוח, של תרבות מסוימת. מחברו של הספר, ההיסטוריון והוגה-הדעות ההולאנדי, יוהאן הוזיגחה, מוכר לקורא העברי מתרגום ספרו 'האדם המשחק' (מוסד ביאליק, תשכ'ו), אך לעומת 'האדם המשחק' שהוא חיבור עיוני-שיטתי, 'בסתיו ימי-הביניים' הוא ספר היסטורי, הבא לתאר תקופה ותרבות מסוימת, הוא התרבות הבורגונדית בשלהי ימי-הביניים, שבה ראה הוזיגחה אחד המקורות העיקריים לחיי-הרוח של אירופה המודרנית, ומתוך כך מתגלה לנו המעבר מימי-הביניים אל תקופת התחייה באירופה באור חדש. לספר נלווה מבוא מאת פרופ' משה ברש, העומד על ייחודו של הספר ותרומתו להבנת התרבות העשירה של ימי-הביניים המאוחרים ולגישה ההיסטורית בכללה.

כותר בסתיו ימי-הביניים / יוהאן הוזינחה
תרגם מאנגלית אהרן תמיר
הקדים מבוא משה ברש.
כותרים נוספים Herfsttij der middeleeuwen. Hebrew
On verso title page: Waning of the Middle Ages
בסתו ימי הבינים
מהדורה הדפסה ב.
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים אמיר, אהרן, 1923-2008 (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : מוסד ביאליק
שנה תשמ"ד 1984
סדרה ספרי מופת מספרות העולם
תיאור י, 277 ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990010199070205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?