חזרה לתוצאות החיפוש

ערכי היסוד של ארצות הברית נקבעו בעידן שבו הייתה מדינה אגרארית, נחשלת, נידחת ומורכבת מאוכלוסייה שצביונה אחיד בהרבה מזו של ימינו. ד"ר ארנון גוטפלד, מבית הספר להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, מתרכז בניתוח ההבטים היחודיים לציוויליזציה האמריקנית ובנושאים המרכזיים בתולדותיה ובהווייתה, השונים מאלה של אומות אחרות. אין הבנה אמיתית של ארצות הברית ושל ערכי הדמוקרטיה והשויוניות ללא הבנה מעמיקה של הרקע האגרארי שלה. בשיחותיו, ששודרו בזמנם בגלי צה"ל, דן ד"ר גוטפלד במסורת האגרארית, שמסמלים אותה ג'פרסון, ג'קסון ולינקולן, ואשר סוגלה במרוצת הזמן לחברה מתועשת ועירונית. הציוויליזציה הייחודית האמריקנית מושתתת על ההגירה הגדולה של בני אירופה, שפנו אל השממה ואל השפע של הספר. השיחות כוללות דיון במשמעותו של הספר האמריקני ובחותם שהטביע על המוסדות והערכים שצמחו על רקע תנאיו. דגש מיוחד ניתן למהפכה ולחוקה, שהן התרומה האוניברסלית של האומה האמריקנית, ואשר המאבקים המתמשכים על משמעותן הוליכו לשבר הגדול בהיסטוריה הקצרה אך הדראמתית והחשובה של ארצות הברית - למלחמת האזרחים.

כותר ממושבות למלחמת אזרחים : היסטוריה אמריקנית עד 1861 / ארנון גוטפלד.
כותרים נוספים On verso title page: From Colonies to Civil War : United States History to 1861
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : משרד הביטחון - ההוצאה לאור
שנה (תשמ"ו 1986)
הערות בשער: מטכ"ל - קצין חינוך ראשי - גלי צה"ל
כולל ביבליוגרפיה
סדרה ספריית אוניברסיטה משודרת
תיאור 271 ע' : מפות
21 ס"מ.
שפה עברית
מזהה ISBN9650502610
מספר מערכת 990010123740205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?