חזרה לתוצאות החיפוש

"שאול פרידלנדר נולד ב-1932 ועלה לארץ ב-1948, ובמשך שש-עשרה השנים שבין שני התאריכים האלה התחלפו בו ארבע זהויות שונות: פאבל, פול, פול-אנרי, שאול - ארבעה שמות שהם ארבעה שלבי חיים, ארבעה גלגולים דראמטיים. פאבל הוא פעוט יהודי מאושר בפראג של שנות השלושים; פול הוא ילד, עדיין יהודי ועדיין מאושר, פליט-מלחמה עם הוריו בצרפת; פול-אנרי הוא יתום צרפתי, חניך בפנימיה קאתולית המכינה אותו לכהונה בכנסייה. את זהותו היהודית הוא שב ומוצא דווקא בעקבות מיפגש עם כומר ישועי; וערב בחינות הבגרות שלו - ימים ספורים לאחר הכרזת המדינה - הוא מחליט לעזוב את פאריס ולעלות לארץ ישראל, ומוצא את עצמו על אונייה ששמה "אלטלנה". מתוך פאבל, פול ופול-אנרי קם ועולה שאול. שלושים שנה לאחר עלייתו לארץ מכנס שאול פרידלנדר את זכרונותיו ומתחקה על שורשי זהותו. את השיחזור המרגש של העבר האישי מתוך זכרי מראות וקולות, תמונות ומכתבים, מעשיר כאן מבטו החודר של חוקר ההסטוריה, השואל על פשר חייו הוא וחיי העם כולו, בעבר ובהווה: "עם בוא הזיכרון, באה גם הידיעה, אט אט: זיכרון וידיעה דבר אחד הם..."" -- מהכריכה האחורית.

כותר עם בוא הזיכרון... / שאול פרידלנדר, מצרפתית-אליה גילדין.
כותרים נוספים Quand vient le souvenir-- . Hebrew
עם בא הזכרון
מקום קשור Jerusalem (Israel)-place of publication
מחברים/ יוצרים נוספים גילדין, אליה (מתרגם)
מוציא לאור ירושלים : אדם
שנה (1980)
תיאור 174 ע'
22 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990008594920205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?