חזרה לתוצאות החיפוש

"הכל זורם, "שום דבר אינו עומד במקומו - אמר הרקליסוס; ובהוויה הישראלית, קצב התמורות הוא כה מהיר, עד שנדמה שבזרימת המאורעות הרודפים זה את זה, שום דבר אינו בר־קיימא, לרבות האמיתות שלאורך הוקמה החברה העברית החדשה בארץ-ישראל, ושעליהן נתבססה זכותנו לשוב ולחיות בה. הסחף - שגבר מאד מאז מלחמת ששת-הימים - הוא לשני הכיוונים: לימין ולשמאל. מכאן - לתפיסה שכל פתרון פוליטי, באיזור המסוכסך שבו אנו חיים, יושג רק ביד חזקה ובזרוע נטויה, תפיסה שבדרכה להגשים את עצמה היא מנערת מעליה - מתוך זלזול או מתוך יאוש - כל ערך הומאניסטי העומד לה למכשול, כביכול; ומכאן - ל ”רדיפת צדק" ערטילאית, תלושה, שבגילוייה הקיצוניים היא מגיעה לידי התבטלות עצמית, התרפסות, ויתור מדעת ושלא מדעת על עמדות המגן שהן ערובה לעצם קיומנו בארץ. כנגד אלה, כנגד הקנאות בשני הכיוונים, הגורסת ”אם לא לנו אתה - לצדינו”, כנגד הקונפורמיות מזה ומזה, הבזה לספק, למבוכה, וחדלה לבחון אמיתות שוב ושוב מחדש - מכוונים רוב המאמרים האלה, המנסים להיצמד לשורשים, לעמוד בפני הסחף.

כותר אזור הרעש / אהרן מגד.
כותרים נוספים On verso title page: Turbulet Zone
מקום קשור Tel Aviv-Yafo (Israel),-place of publication
מוציא לאור תל-אביב : הקיבוץ המאוחד
שנה תשמ"ה
הערות "קובץ מאמרים"
עותק 4 עם הקדשת המחבר.
סדרה קו אדום
תיאור 191 ע'
18 ס"מ.
שפה עברית
מספר מערכת 990003884950205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?