קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

שי ניצן מונה להיות רקטור הספרייה הלאומית

שי ניצן מונה להיות רקטור הספרייה הלאומית

ניצן: אוצרות הספרייה הם בעלי חשיבות עצומה לעם היהודי שהוא "עם הספר" ולמדינת ישראל ושאיפתי היא להנגיש אותם לציבורים רחבים ככל האפשר

 

כחלק מתוכנית ההתחדשות של הספרייה הלאומית וההיערכות למעבר הספרייה למשכנה החדש, החליט דירקטוריון הספרייה על רפורמה ניהולית במסגרתה מכלול נושאי התוכן ירוכז תחת אחריות אחת.

על רקע זה, ובעקבות המלצת ועדת איתור מיוחדת שמינה דירקטוריון הספרייה הלאומית, אישר הדירקטוריון את מינויו של מר שי ניצן, לשעבר פרקליט המדינה, לתפקיד הרקטור שינהל את כלל היבטי התוכן בספרייה.

שי ניצן ינהל, ירכז וינהיג את מכלול עולמות התוכן של הספרייה במטרה להגשים את חזון הספרייה המתחדשת שנועד להציבה כמרכז תוסס של ידע, מורשת, תרבות וחינוך עבור מדינת ישראל, העם היהודי והעולם בכלל. במסגרת האחריות על עולמות תוכן אלה יהיה מר ניצן אחראי, בין היתר, על מכלול האוספים והארכיונים (פיזיים ודיגיטליים), וכן על נושאי התרבות, החינוך, התערוכות, מערך הקשרים והפעילויות הבינלאומיות, בדגש על קשרים עם יהדות התפוצות, על אגודות הידידים בישראל ובחו"ל ועל מערך יחסי הציבור וגיוס משאבים.

מנכ"ל הספרייה, אורן וינברג, ימשיך לנהל את מכלול נושאי התפעול של הספרייה, וכמי שהוביל בהצלחה רבה את תהליכי ההתחדשות של הספרייה הלאומית בשנים האחרונות, הוא ימשיך לנהל את פרויקט מעבר הספרייה למשכנה החדש, בעוד כשנה, משכן שנבנה בקריית הלאום, בסמוך לכנסת. בנוסף הוא יהיה אחראי לכל היבטי הספרנות, לשירות לקהל, לשימור האוספים, לפיתוח תחומי הטכנולוגיות והמידע, לתקציב ולמשאבי אנוש שבתחומי אחריותו, לנושאי תפעול ולוגיסטיקה, ולתחזוקת הספרייה והאוספים.

כאמור, דירקטוריון הספרייה הלאומית החליט לבחור לתפקיד הבכיר החדש את מר שי ניצן. בהחלטתם ציינו חברי דירקטוריון הספרייה כי שי ניצן הוא מנהל מנוסה שניהל ארגון של למעלה מאלפיים עובדים ואשר קידם והוביל רפורמות ארגוניות רבות. ניצן הוא בעל תואר ראשון ושני בהצטיינות במשפטים מהאוניברסיטה העברית ובנוסף בעל תואר ראשון בהצטיינות בהיסטוריה של עם ישראל מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בהצטיינות במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. כמו כן הוא בוגר המכללה לביטחון לאומי בהצטיינות.

שי ניצן | צילום באדיבות: לע"מ

שי ניצן | צילום באדיבות: לע"מ

לאחר בחירתו לתפקיד אמר שי ניצן:

"אני נכנס לתפקיד בהתרגשות ובציפייה. בעיני הספרייה הלאומית אמורה להיות מרכז תרבותי וחינוכי ראשון במעלה של מדינת ישראל והעם היהודי בכללותו. אוצרות הספרייה הם בעלי חשיבות עצומה לעם היהודי שהוא "עם הספר" ולמדינת ישראל ושאיפתי היא להנגיש אותם לציבורים רחבים ככל האפשר – הן במשכנה החדש של הספרייה והן בפלטפורמות הדיגיטליות שלה".

יו"ר דירקטוריון הספרייה דוד בלומברג אמר כי בחירתו של שי ניצן לתפקיד הרקטור מהווה צעד משמעותי בתהליך ההתחדשות של הספרייה, ששיאו יהיה המעבר למשכן החדש בקריית הלאום. "שי ניצן, לאחר פרישתו מהפרקליטות, בחר לעסוק באפיק של שליחות ציבורית, בשונה מבכירים אחרים במגזר הציבורי שלאחר פרישתם 'הלכו לעשות לביתם'. זוהי בחירה ערכית יוצאת דופן שאני מעריך ומוקיר מאוד", אמר בלומברג.

והוא הוסיף "הספרייה הלאומית הינה מרכז העשייה האינטלקטואלית והיצירה התרבותית של העם היהודי לדורותיו והחברה הישראלית על רבדיה, ומרכז תרבותי לאומי עבור הציבור ועבור קהל החוקרים בישראל ובעולם. אנחנו מאמינים שהתפקיד החדש ששי ניצן ימלא יסייע לספרייה להפיץ, להנחיל ולקרב את אוספיה ואוצרותיה לכל אזרחי המדינה, לעם היהודי בתפוצות ולעולם בכלל", אמר דוד בלומברג.