קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

  1. עמוד הבית
  2. הספרייה לשירותך – השאלה, שעות פתיחה ומידע על שירותי הספרייה
  3. הודעות ועדכונים
  4. הספרייה הלאומית מקפיאה את פעילותה ואת שירותיה לקהל הרחב בשל קיצוץ חד בתקציבה
הספרייה הלאומית מקפיאה את פעילותה ואת שירותיה לקהל הרחב בשל קיצוץ חד בתקציבה

הספרייה הלאומית מקפיאה את פעילותה ואת שירותיה לקהל הרחב בשל קיצוץ חד בתקציבה

300 עובדי הספרייה יצאו לחל"ת מאמצע אוגוסט

יו"ר דירקטוריון הספרייה הלאומית דוד בלומברג ומנהל הספרייה אורן וינברג פנו היום (שלישי) לשרי החינוך והאוצר בבקשה דחופה לסייע לספרייה לאזן את תקציבה בעקבות קיצוץ חד בחלקה של המדינה בתיקצוב הספרייה.

במכתב הם מציינים כי עקב המשבר התקציבי הספרייה נאלצת להקפיא את כל הפעילויות שלה לרבות סגירת אולמות הקריאה, הפסקת שירותי השאלת הספרים ועוד.

"אנו קוראים לכם להירתם לסייע לספרייה הלאומית כפי שנעשה לגבי גופים ומוסדות אחרים במשק, על מנת שהספרייה תוכל לשוב במהרה לפעילותה החשובה והחיונית כספרייה הלאומית של מדינת ישראל והעם היהודי", כותבים ראשי הספרייה לשרים גלנט וכץ.

במקביל, הודיעו היום מנהל הספרייה הלאומית והיו"ר שלה לכשלוש מאות עובדי הספרייה על יציאתם לחל"ת החל מהמחצית השנייה של חודש אוגוסט.

במכתב שיצא לעובדי הספרייה כותב מנהל הספרייה הלאומית, אורן וינברג, כי בעקבות הקיצוץ המשמעותי בתקציב הספרייה מצד הממשלה, לצד ירידה חדה בגיוס תרומות ובהכנסות עצמיות נקלעה הספרייה לגירעון תקציבי שמחייב אותה לקיצוצים נרחבים ולהקפאת פעילותה.

-

בתקופה זו בה הספרייה סגורה, שירותי הייעוץ וההדרכה יפעלו באופן מקוון. כמו כן, אירועי התרבות המקוונים ופעילות הקיץ לילדים, יפעלו כסדרם.

יש להתעדכן בנוגע לפתיחתה מחדש של הספרייה באתר.