קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ארכיון
מתוך ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה למורשת יהדות אתיופיה והמורשת הצבאית

הנחלת המורשת הציונית לאומית, לדורות הבאים הייתה נר לרגליו של (רס"ר) חזי עובדיה, שהיה ממעצבי דמות החייל בצה"ל. המידע בארכיון כולל בתוכו נכסי מורשת בעלי ערך היסטורי, צבאי ותרבותי המהווים חוט שידרה להישען עליו. הארכיון שוזר בתוכו מצרף של מיידעים, המחזקים ומעצימים את הזהות הקולקטיבית של דור "שלא ידע את יוסף" (שמות א', ח') כפי שציין חזי, ולהכיר את הנרטיב האותנטי של העלייה לישראל, מתך הגותם של הקסים, המנהיגים הרוחניים של קהילת ביתא ישראל, מתוך חיבור לערכים העמוקים שהנחילו האבות באמצעות קולות, תמונות ומכתבים הספוגים בחוכמה. בארכיון שני נושאים השזורים האחד בשני – מורשת צבאית ומורשת יהדות אתיופיה וקהילות ישראל. מראשית פעילותו של חזי בהגנה, בבריגדה, בארגון הקמת צה"ל, מייסוד ביה"ס למנהלה, משטר ומשמעת בצה"ל ועד סיפור עליית ביתא ישראל המסופר דרך פרספקטיבה ארוכת שנים, שהחלה עם לידתו של (רס"ר) חזי עובדיה באסמרה שבאריתריאה האיטלקית אז בחבש שכללה את אתיופיה ואריתריאה של היום. חזי דיבר את שפתם, הכיר את מנהגיהם, גדל, למד ועלה לארץ ישראל בשנת 1935 כשהוא בן 14. התכנים הנמצאים בארכיון מציגים ראיות חבויות וגלויות בעלות ערך מחקרי רב, בתמונות, הקלטות וסרטים. טקסטים ופרסומים מתוך ספרים, כתבי עת ועיתונים תקופתיים. חיי היומיום, החגים, התפילות ומערכות היחסים בתוך ומחוץ לקהילת ביתא ישראל. מיום ביקורו הראשון באתיופיה בשנת 1966 כאורח הקיסר היילה סלאסי בזמן שירותו הצבאי ועד להכנת כתב הטיעון להכרה ביהדותם של ביתא ישראל, שהוכן ע"י חזי עובדיה והוגש לרה”ג שליט”א הרב עובדיה יוסף והפסק שניתן בעקבותיו בשנת 1973 . חזי נטמן בבית העלמין סגולה בפתח תקווה ב – ו' בניסן תשע"ב 29.3.2012 ליד הוריו שלמה ורומיה חזי ואשתו מרגלית חזי לבית רצאבי. חזי היה אדם שראה בשם משפחתו סימן לקיבוץ שבטי ישראל ח ז י – חי זרענו יקבץ.

כותר ארכיון חזי עובדיה.
מחברים/ יוצרים נוספים ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה בעלים נוכחיים
הערות Section Record
סימול בספריית בעלים ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה למורשת יהדות אתיופיה והמורשת הצבאית
סימול:
HOVD
מתוך ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה למורשת יהדות אתיופיה והמורשת הצבאית
סימול IL-HOVD-001-HOVD
רמת התיאור Section Record
מספר מערכת 997009691855905171
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה למורשת יהדות אתיופיה והמורשת הצבאית, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Hazi Ovadia Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
קישורים תמונת ארכיון

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין ארכיון (רס"ר) חזי עובדיה למורשת יהדות אתיופיה והמורשת הצבאית, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Hazi Ovadia Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.

תנאי השימוש:

הפריט כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. הנך רשאי/ת להשתמש בפריט למטרות של הוראה ומחקר בלבד בכפוף למתן קרדיט ליוצר/ים ולבעל האוסף. חל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

שם בעל האוסף רשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה. בנוסף לציון שם/שמות היוצר/ים ושם בעל האוסף בעת השימוש ביצירה, נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית.

שימוש שאינו תואם את האמור לעיל מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ומבעל האוסף.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?

שותפים