קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
בעלים נוכחיים
כותר בית הכנסת וילדים ברחוב, ראשון לציון.
תיאור מימין לשמאל: חזית בית הכנסת ולפניה מגרש ריק ובו נראים שני ילדים
מבנים דו קומתיים בעלי גגות רעפים ולפניהם אוטובוס
גברים בלבוש אירופי ליד חמור ושני נערים יחפים ובמכנסיים קצרים.
שנה 10/04/1931
הערות אנשים וקהילות בפריט: דמויות
ארועים ופעילויות בפריט: טיולים, תיירות, מסעות
בניין בית הכנסת נבנה בשנים 1889-1884 לפי תכנונו של האיכר ברוך פפרמייסטר, שהיה כנראה גם מהנדס. עיקר המימון התקבל מהברון רוטשילד. רבני הקהילה, שהועסקו על ידי הברון, ניהלו את בית הכנסת. תחילה התפללו כאן בנוסח ספרד, כי זהו נוסח התפילה של החסידים, שהיו רוב המייסדים, עם שינוי הרכב המתפללים בהמשך ימי העלייה הראשונה עברו לנוסח אשכנז. בנוסף לתפילה שימש בית הכנסת גם לשיעורי דת, להתכנסויות שונות בעת קבלת אורחים חשובים או לאירועים מיוחדים. בית הספר של המושבה השתכן באמצע שנות השמונים של המאה ה-19 בבניין הבלתי גמור של בית הכנסת, ונראה שגם לאחר השלמתו המשיך להתקיים כאן חלק מלימודי הבנים. בתקופת העלייה הראשונה שכן במרתפו גן הילדים, שהוקם בשנת 1898 ונחשב ל"גן הילדים העברי הראשון", מפני שכל הפעילות בו התנהלה בעברית.מקור: רן אהרונסון, "לכו ונלכה: סיורים במושבות העלייה הראשונה" עמוד 21, הוצאת יד יצחק בן-צבי, 2004.
מקומות ואתרים בפריט: בתי כנסת, נוף עירוני, מבני ציבור, מבני מגורים, ככרות, ישובים עירוניים
מקור הפריט: שושנה ברט
תרבות חומרית בפריט: תחבורה יבשתית
סוגה photographs
סימול במוסד בעלים יד יצחק בן צבי
YBZ.0747.160
מתוך יד יצחק בן צבי (ישראל נגלית לעין), אוסף יצחק רוזנבוש
סימול IL-INL-YBZ-0747-160
זכויות גישה online_resources
רמת התיאור Item Record
קרדיטים רשומה זו היא חלק מפרויקט רשת ארכיוני ישראל (רא"י) וזמינה במסגרת שיתוף פעולה בין יד יצחק בן צבי, משרד ירושלים ומורשת והספרייה הלאומית של ישראל. This bibliographic record is part of the Israel Archive Network project (IAN) and has been made accessible thanks to the collaborative efforts of the Yad Ben Zvi Archive, the Ministry of Jerusalem and Heritage and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997009637795505171