קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

הארכיון כולל ארבעים מחברות בכתב ידו של מר שושני, שהתקבלו מאת פרופ' שלום רוזנברג, בנושאים שונים בתחומי היהדות (מקרא, תלמוד) והמדעים (אסטרונומיה, אופטיקה). ; מר שושני (הלל פרלמן?), מלומד וחכם יהודי במאה ה-20, שחלק מהביוגרפיה שלו נותרה עלומה. אישיותו ושיעוריו המיוחדים במקרא, תלמוד ומחשבת ישראל, עוררו עניין רב והותירו רושם עז. בארכיון ארבעים מחברות בכתב ידו, שהתקבלו מאת פרופ' שלום רוזנברג, בנושאים שונים בתחומי היהדות (מקרא, תלמוד) והמדעים (אסטרונומיה, אופטיקה).

כותר ארכיון מר שושני.
שנה 1945-1968
הערת ציטוט ARC. 4* 2076 ארכיון מר שושני, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
מר שושני הוא כינויו של מלומד יהודי שפעל במאה ה-20, ואשר פרטים ביוגרפיים בסיסיים שלו אינם ידועים בוודאות מוחלטת. לאחר מלחמת העולם השנייה נדד מר שושני ולימד, בשנות ה-40 בצרפת, ובמחצית הראשונה של שנות ה-50 בקיבוצים של הקיבוץ-הדתי בישראל. לאחר מכן היגר לדרום אמריקה. אישיותו ושיעוריו המיוחדים, במקרא, בתלמוד ובמחשבת ישראל, עוררו עניין רב והותירו רושם עז. בין תלמידיו: עמנואל לוינס, אנדרה נהר, שלום רוזנברג ואלי ויזל. מר שושני נפטר בינואר 1968, טבת תשכ"ח, במונטווידאו, אורגוואי. במחקר מזוהה מר שושני עם הלל פרלמן.
מתוך ארכיון מר שושני.
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 2076
מספר מערכת 997008145385205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?