קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • ארכיון

ארכיון יד יערי הוא מרכז תיעוד ומחקר שהוקם במטרה לשמר ולהנחיל את המורשת האינטלקטואלית של השומר הצעיר - תנועת הנוער הציונית הראשונה שהוקמה בשנת 1911, ושל הקיבוץ הארצי - פדרציה של 85 קיבוצים שנוסדה בשנת 1927. בארכיון מסמכים מגוונים, פרסומים רבים כולל כתבי-עת, פריטים גרפיים ואודיו-ויזואליים ומאות אלפי תצלומים. בארכיון חומרים המתעדים, בין היתר, את פעילות המחול בקיבוצי השומר הצעיר, בתנועת השומר הצעיר ומטעם המוסדות של הקיבוץ הארצי, ביניהם המדור למחול והמחלקה לתרבות ולהסברה.

בעלים נוכחיים
כותר יד יערי - מבחר חומרי ארכיון בתחום המחול.
מחברים/ יוצרים נוספים יד יערי (גבעת חביבה). ארכיון השומר הצעיר בעלים נוכחיים
שנה 1930-1969
הערות Fonds Record
היסטוריה ארכיונית: חומרי ארכיון יד יערי החלו להצטבר בד בבד עם הקמתו של הקיבוץ הארצי בשנת 1927 וצמחו יחד איתו. בשלהי שנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20 נדד החומר הארכיוני יחד עם המזכירות. בשנת 1937 הוקצה לארכיון מבנה קבע בבית התנועה במרחביה. חומרי הארכיון תיעדו את פעילות התנועה בארץ ישראל וכן שימרו חומרים של תנועת השומר הצעיר באירופה, שהובאו ארצה על ידי שלמה רֵיכב שנמנה עם מקימי הארכיון. בארכיון שלושה גופי חומר עיקריים: (1) תנועת "השומר הצעיר" העולמי (2) הפעילות הפוליטית של "השומר הצעיר" בארץ ובעולם (3) פעילות הקיבוץ הארצי על מחלקותיו, מפעלי התרבות והגופים הכלכליים שלו.
תיאור הטיפול באוסף בפרויקט: פריטים נבחרים מארכיון זה עברו רישום ודיגיטציה במסגרת פרויקט 'האוסף הלאומי הדיגיטלי: אדריכלות, מחול, עיצוב ותיאטרון' שנוהל על ידי הספרייה הלאומית בין השנים 2021-2016. הפריטים נבחרו במטרה לייצג חומרים המתעדים פעילות מחול ממוסדת משנות ה-30 ועד לשנות ה-60 של המאה ה-20. ביניהם: מכתבים מנהליים ואישיים הנוגעים לארגון ימי עיון בתחום המחול, תצלומים המתעדים את ריקודי העם בקיבוצים ובחו"ל וכרזות המתעדות את המחול העממי והאמנותי של התקופה. חומרי תיעוד נוספים בתחום המחול יש לאתר בקטלוג האוספים המופקדים בארכיון יד יערי. תיקים אלה כוללים תצלומים, כרזות, תיקיות מסמכים מגוונים המתעדים את המחול בקיבוצי השומר הצעיר, בתנועת השומר הצעיר ומטעם המוסדות של הקיבוץ הארצי, ביניהם המדור למחול והמחלקה לתרבות ולהסברה. כמו כן, בארכיון תיקים אישיים עם חומרים של זאב חבצלת ואוסף של מתתיהו שלם.
סוג האוסף: ארכיון מוסדי
הערות: http://www.givathaviva.org/heb/yadyaari
מתוך ארכיון השומר הצעיר יד יערי - מבחר חומרי ארכיון בתחום המחול
סימול HHA
רמת התיאור Fonds Record
מספר מערכת 997007748443905171
קרדיטים מבחר מייצג מחומרי ארכיון השומר הצעיר יד יערי בתחום המחול זמינים דיגיטלית במסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The selected dance materials of the Hashomer Hatzair Archives Yad Yaari can now be accessed online as part of a collaborative initiative between The Ministry of Jerusalem and Heritage, The National Library of Israel, Batsheva Dance Company and the Judaica collection at the Harvard University Library.‎

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

מבחר מייצג מחומרי ארכיון השומר הצעיר יד יערי בתחום המחול זמינים דיגיטלית במסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The selected dance materials of the Hashomer Hatzair Archives Yad Yaari can now be accessed online as part of a collaborative initiative between The Ministry of Jerusalem and Heritage, The National Library of Israel, Batsheva Dance Company and the Judaica collection at the Harvard University Library.‎

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?

שותפים