קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ארכיון
צילום: לא ידוע, 1948
מתוך: ארכיון השומר הצעיר יד יערי

  • יד יערי (גבעת חביבה). ארכיון השומר הצעיר
כותר יד יערי - מבחר חומרי ארכיון בתחום המחול.
תיאור ארכיון יד יערי הוא מרכז תיעוד ומחקר שהוקם במטרה לשמר ולהנחיל את המורשת האינטלקטואלית של השומר הצעיר - תנועת הנוער הציונית הראשונה שהוקמה בשנת 1911, ושל הקיבוץ הארצי - פדרציה של 85 קיבוצים שנוסדה בשנת 1927. בארכיון מסמכים מגוונים, פרסומים רבים כולל כתבי-עת, פריטים גרפיים ואודיו-ויזואליים ומאות אלפי תצלומים. בארכיון חומרים המתעדים, בין היתר, את פעילות המחול בקיבוצי השומר הצעיר, בתנועת השומר הצעיר ומטעם המוסדות של הקיבוץ הארצי, ביניהם המדור למחול והמחלקה לתרבות ולהסברה.
שנה 1930-1969
הערות היסטוריה ארכיונית: חומרי ארכיון יד יערי החלו להצטבר בד בבד עם הקמתו של הקיבוץ הארצי בשנת 1927 וצמחו יחד איתו. בשלהי שנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20 נדד החומר הארכיוני יחד עם המזכירות. בשנת 1937 הוקצה לארכיון מבנה קבע בבית התנועה במרחביה. חומרי הארכיון תיעדו את פעילות התנועה בארץ ישראל וכן שימרו חומרים של תנועת השומר הצעיר באירופה, שהובאו ארצה על ידי שלמה רֵיכב שנמנה עם מקימי הארכיון. בארכיון שלושה גופי חומר עיקריים: (1) תנועת "השומר הצעיר" העולמי (2) הפעילות הפוליטית של "השומר הצעיר" בארץ ובעולם (3) פעילות הקיבוץ הארצי על מחלקותיו, מפעלי התרבות והגופים הכלכליים שלו.
תיאור הטיפול באוסף בפרויקט: פריטים נבחרים מארכיון זה עברו רישום ודיגיטציה במסגרת פרויקט 'האוסף הלאומי הדיגיטלי: אדריכלות, מחול, עיצוב ותיאטרון' שנוהל על ידי הספרייה הלאומית בין השנים 2021-2016. הפריטים נבחרו במטרה לייצג חומרים המתעדים פעילות מחול ממוסדת משנות ה-30 ועד לשנות ה-60 של המאה ה-20. ביניהם: מכתבים מנהליים ואישיים הנוגעים לארגון ימי עיון בתחום המחול, תצלומים המתעדים את ריקודי העם בקיבוצים ובחו"ל וכרזות המתעדות את המחול העממי והאמנותי של התקופה. חומרי תיעוד נוספים בתחום המחול יש לאתר בקטלוג האוספים המופקדים בארכיון יד יערי. תיקים אלה כוללים תצלומים, כרזות, תיקיות מסמכים מגוונים המתעדים את המחול בקיבוצי השומר הצעיר, בתנועת השומר הצעיר ומטעם המוסדות של הקיבוץ הארצי, ביניהם המדור למחול והמחלקה לתרבות ולהסברה. כמו כן, בארכיון תיקים אישיים עם חומרים של זאב חבצלת ואוסף של מתתיהו שלם.
סוג האוסף: ארכיון מוסדי
הערות: http://www.givathaviva.org/heb/yadyaari
סגור לעיון עקב צנעת הפרט.
מתוך ארכיון השומר הצעיר יד יערי - מבחר חומרי ארכיון בתחום המחול
Hashomer Hatzair Archives Yad Yaari - selected dance mateirals
סימול HHA
רמת התיאור Fonds Record
קרדיטים מבחר מייצג מחומרי ארכיון השומר הצעיר יד יערי בתחום המחול זמינים דיגיטלית במסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The selected dance materials of the Hashomer Hatzair Archives Yad Yaari can now be accessed online as part of a collaborative initiative between, the Israel Ministry of Jerusalem and Heritage’s Landmarks Program, the Harvard Library Judaica Division and the National Library of Israel.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 997007748443905171
קישורים תמונה קדמית
תמונת ארכיון

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

מבחר מייצג מחומרי ארכיון השומר הצעיר יד יערי בתחום המחול זמינים דיגיטלית במסגרת שיתוף הפעולה בין משרד ירושלים ומורשת, הספרייה הלאומית של ישראל, להקת מחול בת-שבע ומחלקת היודאיקה בספריית אוניברסיטת הרווארד.The selected dance materials of the Hashomer Hatzair Archives Yad Yaari can now be accessed online as part of a collaborative initiative between, the Israel Ministry of Jerusalem and Heritage’s Landmarks Program, the Harvard Library Judaica Division and the National Library of Israel.

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?

שותפים