חזרה לתוצאות החיפוש

שיר האהבה והמות של הקורנט כריסטוף רילקה

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • ארכיון
אין תצוגה מקוונת
סימול
ARC. 4* 1655 02 76
תאריך
[ca. 1940-1942]
שפה
עברית;
תיאור
קונטרס בן 14 דפים, שעל צדם האחד כתבה לאה גולדברג בדיו, טיוטת תרגום ליצירתו של ריינר מריה רילקה (Rainer Maria Rilke): "מסע אהבתו ומותו של הקורנט כריסטוף" (Die Weise von Liebe und Tod des Cornets Christoph Rilke). טיוטת תרגום זו אינה שלמה, וככל הנראה גולדברג הפסיקה את ניסיון התרגום של היצירה לאחר זמן לא רב - ייתכן שבהשפעת הופעותיהם של תרגומים אחרים לעברית באותו זמן, בראשית שנות הארבעים. גולדברג לא פרסמה נסיון תרגום זה מעולם. על כתב היד אין כל מידע באשר למועד או נסיבות יצירתו, והם משוערים בלבד. כתב היד נמצא בספרייה הלאומית בתוך אחד מספריה הפרטיים של גולדברג שנתרמו לאחר פטירתה.
מיקום
  • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר שיר האהבה והמות של הקורנט כריסטוף רילקה.
מתוך אוסף לאה גולדברג.
רמת התיאור File Record
מספר מערכת 990043713020205171
      1. שיר האהבה והמות של הקורנט כריסטוף רילקה

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?