קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
דיוקן עצמי 2006.
מתוך ארכיון דן הדני.

דן הדני נולד בפולין בשנת 1924. בשנת 1948 עלה לישראל, סיים קורס חובלים ג שנמשך שנתיים, ושירת בחיל הים כקצין בשירות קבע. בשנת 1964 השתחרר משירותו בצה"ל, והקים את סוכנות הצילום יפפ"א (Israel Press & Photo Agency) אשר העסיקה צלמים מקצועיים וסיפקה תצלומים וידיעות חדשותיות לכתבי עת ועיתונים זרים בכל רחבי העולם. באמצע שנות השבעים של המאה העשרים התרחבה פעילותה של סוכנות יפפ"א והיא היתה לספקית התצלומים העיקרית גם של מערכות עיתונים עבריים בישראל. בשנת 2000 פרש דן הדני לגמלאות וסגר את סוכנות IPPA. הוא הקדיש את השנים הבאות לדיגיטציה של ארכיון התצלומים שברשותו והנגשתם באתר אינטרנט מסחרי. בשנת 2016 סגר דן הדני את האתר המסחרי ותרם את כל ארכיון התצלומים שלו לספרייה הלאומית. הארכיון כולל למעלה מ-1,000,000 תצלומים, בהם תועדו אירועים רבים ומגוונים בתולדות מדינת ישראל - פוליטיים, חברתיים ותרבותיים, אישים, מקומות ישוב, הווי חיים ועוד.

כותר ארכיון דן הדני.
כותרים נוספים English title: Dan Hadani Archive.
תיאור הארכיון כולל למעלה מ-1,000,000 תצלומי עיתונות, בשחור לבן ובצבע, שנעשו בעיקר במדינת ישראל, ובהם תועדו אירועים שונים בתולדות המדינה, אישים, הווי חיים ועוד. תצלומים אלה נוצרו במסגרת פעילותה של סוכנות הצילום יפפא (IPPA) שנוסדה ונוהלה בידי דן הדני, ופעלה בין השנים 1965-2000. הארכיון כולל תשלילים (נגטיבים) של כל התצלומים, הדפסי מגע, יומני עבודה ורשימות שונות הנוגעות לניהול מלאי התצלומים, וכן תיעוד אחר בכתב ובדפוס באשר לעבודתה של סוכנות הצילום.
יוצרים נוספים Israel Press and Photo Agency Israel (former owner)
שנה 1930-2016
הערות Israel Press and Photo Agency original signature
הערת ציטוט ARC. 4* 1995 ארכיון דן הדני, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
סימול במוסד בעלים National Library of Israel
היקף החומר 15 מטר..
מתוך ארכיון דן הדני
שפה עברית
אנגלית
סימול ARC. 4* 1995
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי דן הדני נולד בפולין בשנת 1924. בשנת 1948 עלה לישראל, סיים קורס חובלים ג שנמשך שנתיים, ושירת בחיל הים כקצין בשירות קבע. בשנת 1964 השתחרר משירותו בצה"ל, לאחר 17 שנות שירות, ובאותה שנה הקים את סוכנות הצילום יפפ"א (Israel Press & Photo Agency) אשר העסיקה צלמים מקצועיים וסיפקה תצלומים וידיעות חדשותיות שונות לכתבי עת ועיתונים זרים בכל רחבי העולם. באמצע שנות השבעים של המאה העשרים התרחבה מאוד פעילותה של סוכנות יפפ"א והיא היתה לספקית התצלומים העיקרית גם של מערכות עיתונים עבריים בישראל. בשנת 2000 פרש דן הדני לגמלאות וסגר את סוכנות IPPA ובמקביל, עסק בפיתוח ארכיון התצלומים שברשותו, בדיגיטציה של התצלומים והעלאתם לרשת.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד בספרייה הלאומית על ידי מר דן הדני, גבעתיים, בהתאם לחוזה שנחתם ביום 22 בספטמבר 2016.
הערת שפה התיעוד הכתוב באוסף הוא בעברית ובאנגלית.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 990039442520205171
קישורים תמונת ארכיון

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?