קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

פסח חברוני (1888-1963), מתמטיקאי ומדען ישראלי, זוכה פרס וייצמן למדעים לשנת 1963. לימד בבית המדרש למורים הגבוה בירושלים וכן באוניברסיטה העברית והיה ממניחי היסודות למחלקת המתמטיקה בה. ארכיונו כולל התכתבות אישית של חברוני עם גורמים שונים, בהם מתמטיקאים מכל רחבי העולם, תעודות אישיות ועוד.

כותר ארכיון פסח חברוני.
כותרים נוספים English title: Pessach Hebroni Archive.
תיאור הארכיון כולל התכתבות אישית של פסח חברוני עם גורמים שונים, בהם מתמטיקאים מכל רחבי העולם, תעודות אישיות מעטות, וחומר נוסף.
שנה 1921-1963
הערת ציטוט ARC. 4* 1912 ארכיון פסח חברוני, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
היקף החומר 0.2 מטר..
מתוך ארכיון פסח חברוני.
שפה עברית
גרמנית
אנגלית
סימול ARC. 4* 1912
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי פסח חברוני היה מתמטיקאי ומדען ישראלי. הוא נולד בירושלים, בשנת 1888. למד בישיבה ובבית המדרש למורים בירושלים. בהמלצת אליעזר בן יהודה, בוריס ש"ץ וד"ר פאול נתן, המשיך חברוני בלימודי חול, ונתקבל ללימודי מתימטיקה באוניברסיטת ציריך, שם קיבל תואר דוקטור בשנת 1914. בשנת 1922 יסד חברוני בירושלים מועדון מתמטי, שבו היה חבר גם שמואל הוגו ברגמן. בשנת 1923 נפגש חברוני עם אלברט אינשטיין, וזכה ממנו להמלצות. בשנת 1928 החל חברוני ללמד בבית המדרש למורים הגבוה בירושלים, וכן כמרצה מן החוץ באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת זו, היה חברוני ממניחי היסודות למחלקה למתימטיקה באוניברסיטה. חברוני פרסם מאמרים רבים בכתבי עת מדעיים בכל רחבי העולם, ונחשב לחוקר מובהק של משוואות אינטגרו-דיפרנציאליות. זמן קצר לפני פטירתו, זכה חברוני בפרס וייצמן למדעים, מטעם עיריית תל אביב-יפו. פסח חברוני נפטר בירושלים, בשנת 1963.
היסטורית בעלים כל החומר בארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי ד"ר יעקב קופיץ, בשנת 1995 לערך.
הערת שפה ההתכתבות והתעודות בארכיון הם בעיקר בעברית ובגרמנית, וכן באנגלית.
מספר מערכת בספרייה הלאומית 990034222660205171

תנאי השימוש:

איסור העתקה

יתכן שאסור להעתיק את הפריט ולהשתמש בו עבור פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף.

לבירור אפשרות שימוש בפריט, יש למלא טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

מידע נוסף: הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?