קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

סולד, הנריטה

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט
  • תמונה
  • ארכיון
סולד, הנריטה – הספרייה הלאומית
סימול
Schwad 02 15 08
תאריך
[ca. 1918-1945]
תיאור
בתיק:;1. תצלום דיוקנה של הנרייטה סולד, מאת הצלם אלכסנדר גנן: הדפס כסף, שחור לבן, 11X18 ס"מ. תצלום זה נרכש מידי הצלם על ידי ד"ר אברהם שבדרון בשנת 1938, ויש להניח כי הוא הופק באותה שנה.;2. תצלום דיוקנה של הנרייטה סולד, בעת מפגש עם בני נוער, מעולי "עליית הנוער". על פי החותמת שבגבו, תצלום זה הופק על ידי הצלם נחום טים גידל, כנראה בראשית שנות הארבעים של המאה העשרים.;3. תצלום דיוקנה של הנרייטה סולד, בעת ביקור שערכה באחד ממוסדות עליית הנוער, אוקטובר 1942. בגב התצלום, חותמת הצלם, נחום טים גידל.;4. תצלום דיוקנה של הנרייטה סאלד אוחזת בזר של נרקיסים, בעת ביקור שערכה בקיבוץ אשדות יעקב, בחודש דצמבר 1942. תצלום זה צולם על ידי נחום טים גידל.;5. תצלום רפרודוקציה מדיוקנה של הנרייטה סולד ודוגמת חתימת ידה: הדפס בגוני חום, 13X18 ס"מ. יש להניח כי הדפס זה הופק בארצות הברית, לפני 1920. בתיק גם: רפרודוקציה מוקטנת של דיוקן זה, מודבקת על גבי אחד מכרטיסי הערכים של ה-Jüdisches Lexikon .;6. שני עותקים זהים של גלויה בהוצאת הקרן הקימת לישראל, ובה דיוקן הנרייטה סולד, מאת הצלם אלכסנדר גנן. גלויה זו יצאה לאור בשנת 1940, לרגל יום הולדתה השמונים של הנרייטה סאלד.
מיקום
  • מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית מחלקת הארכיונים של הספרייה הלאומית
כותר סולד, הנריטה.
כותרים נוספים Henrietta Szold.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
זכויות גישה online_resources
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1860-1945. מחנכת וסופרת
מייסדת הסתדרות "הדסה"
מנהלת מפעל "עליית הנוער".
מספר מערכת 990027823090205171

תנאי השימוש:

למחקר, לימוד והוראה

מותר להעתיק את הפריט ולהשתמש בו לצרכי לימוד עצמי, הוראה ומחקר בלבד.

חובה להעניק קרדיט ליוצר/ים בכל שימוש בפריט.

אסור לפגוע בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אין צורך לפנות לספרייה הלאומית לקבלת רשות שימוש למטרות לימוד עצמי הוראה ומחקר.

שימוש שאינו ללימוד עצמי, הוראה ומחקר, מותנה בקבלת הרשאה מבעל זכויות היוצרים בפריט ו/או מבעל האוסף. ניתן לפנות לספרייה הלאומית לקבלת פרטי הקשר שלהם באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

יש לשים לב שתנאי השימוש מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

מידע נוסף:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים. יצירת עותק למטרות לימוד עצמי, הוראה ומחקר נעשית בהתאם לסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007 ("שימוש הוגן").

יש לשים לב שהחוק המאפשר שימוש ביצירה תחת עיקרון השימוש ההוגן חל בישראל בלבד ולכן אם הנך מעוניין להשתמש ביצירה מחוץ לישראל, עליך לבדוק האם החוק במדינת היעד מאפשר שימוש זה.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות טופס בקשה לבירור זכויות יוצרים.

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?