חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון מכיל מסמכים ותעודות אישיות אותם שמר הלוי בביתו, אשר נוגעים בעיקר לחלקו כשופט ב"משפט קסטנר", ב"משפט הטבח בכפר קאסם" וב"משפט אייכמן". באלה ניתן למצוא מכתבים שקיבל הלוי מאזרחים רבים במהלך המשפטים ולאחריהם, תיעוד של סיקור המשפטים בתקשורת, מעט יומנים ורישומים אישיים שניהל הלוי במהלך המשפטים, אשר נוגעים לסדרי הדין וקצת לתכנים, תעודות אישיות, פרוטוקלים והקדשות. הארכיון מכיל גם מספר תיקים מתקופת פעילותו כחבר כנסת, העוסקים בחוק יסוד זכויות האזרח, כינון ממשל עצמי ביהודה ושומרון, גבולות המדינה ועוד.

כותר ארכיון בנימין הלוי -Benjamin Halevi Archive
כותרים נוספים Benjamin Halevi Archive
שנה 1920-1996
הערת ציטוט ARC. 4* 2039 ארכיון בנימין הלוי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
סוגה Law materials
הערות Fonds Record
בנימין הלוי נולד בשם ארנסט לוי בעיר וייסנפלס שבגרמניה, למד משפטים באוניברסיטאות של פרייבורג, גטינגן וברלין, שם השלים את התואר השלישי שלו. בשנת 1933 עלה ארצה ושהה במשך שנתיים בהכשרה בקיבוץ דגניה ב'. הלוי התמחה כעורך דין במשרדם של מרדכי עליאש ויצחק אולשן בירושלים. בשנת 1938 התמנה לשופט בית משפט שלום, עם קום המדינה התמנה לשופט בית משפט מחוזי, ובהמשך גם לשופט בית משפט עליון. הלוי קנה את פרסומו בזכות שלושה משפטים מרכזיים במדינת ישראל בהם ישב כשופט: "משפט קסטנר" (1955-1954), בו ישב כאב בית דין בבית המשפט המחוזי בירושלים, "משפט הטבח כפר קאסם" (1958-1957), בו ישב כאב בית דין בבית המשפט הצבאי המחוזי, ו"משפט אייכמן" (1961), בו ישב כחבר בית הדין בבית המשפט המחוזי בירושלים. בשנת 1969 פרש מכס השיפוט ונבחר לחבר כנסת מטעם מפלגת גח"ל בכנסת השביעית. בהמשך כיהן כח"כ מטעם מפלגת הליכוד בכנסת השמינית, ומטעם מפלגת ד"ש בכנסת התשיעית. הלוי נפטר בשנת 1996.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספריה הלאומית בידי בני משפחתו של בנימין הלוי, בחודש דצמבר 2018.
תיאור 2 מטר..
מתוך ארכיון בנימין הלוי
שפה עברית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 2039 ארכיון בנימין הלוי
מספר מערכת 990050304340205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?