חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל תיעוד מלא על משפטו ומאסרו של נתן שרנסקי; גזרי עיתונים, פרסומים והתכתבות שנוצרה במסגרת פעילות האגודה "שומר אחי אנוכי" והתאגדויות שונות שנועדו לקדם את שחרורם של שרנסקי ואסירי ציון אחרים, ובהם יוסף ביגון; התכתבות אישית של שרנסקי וכן התכתבות רשמית, במסגרת תפקידיו השונים בכנסת, בממשלה ובסוכנות היהודית וכן במסגרת פעילותו הציבורית למען עליית מסורבי העלייה מברית המועצות ושחרור אסירי ציון; תעודות שונות בנוגע לפעילותו הפוליטית ולהקמתה של מפלגת "ישראל בעלייה".

כותר ארכיון נתן שרנסקי. -Natan Sharansky Archive.
כותרים נוספים Natan Sharansky Archive.
שנה 1970-2015
הערת ציטוט ARC. 4* 2030 ארכיון נתן שרנסקי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
נתן-אנטולי שצ'רנסקי נולד בברית המועצות בשנת 1948. בשנת 1971 סיים את לימודיו במכון לפיסיקה טכנולוגית בעיר מוסקבה. זמן מה לאחר מכן, החל בפעילות למען זכויות אדם בברית המועצות שהסתעפה למאבק באמצעים שונים למען אסירי ציון ומסורבי עלייה יהודים. בשנת 1977 נעצר על ידי הקג"ב והועמד למשפט באשמת בגידה וריגול. בשנת 1978 הוא הורשע בבית המשפט ונגזרו עליו 13 שנות מאסר. בשנת 1986, לאחר מאבק ציבורי ולחץ בינלאומי, שוחרר שרנסקי בעיסקת חילופי מרגלים בין ארה"ב לברה"מ. בשנת 1988 היה בין מקימי "הפורום הציוני" ועמד בראשו. בשנת 1996 נבחר לכנסת במסגרת המפלגה שהנהיג, "ישראל בע
Language note/הערת שפה: החומר בארכיון הוא ברוסית, בעברית ובאנגלית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש יוני 2014 על ידי מר נתן שרנסקי, ירושלים. הפקדה נוספת בחודש יולי 2018.
תיאור 11 מטר..
מתוך ארכיון נתן שרנסקי.
שפה עברית
רוסית
אנגלית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 2030 ארכיון נתן שרנסקי.
מספר מערכת 990047305100205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?