חזרה לתוצאות החיפוש

בתמונה מופיע סרן משה קרביץ (מזוקן), שזכה בעיטור העוז כאשר מאחוריו סג"מ רם אלון (הבחור הבלונדיני), אשר גרם להפסקת הירי של טנק של הקמ"ט לעבר הטנק של הקק"ש שבו נהרג המ"פ, אבי גבעתי ועוד 2 לוחמים. הוא קיבל על כך את צל"ש הרמטכ"ל [מידע מהציבור 15/5/2019]. ; תיאור המעשה: עם פרוץ מלחמת "שלום הגליל" שימש סרן משה קרביץ כסגן מפקד פלוגת טנקים מובילה בגדוד חי"ר. ביום 10 ביוני 1982, באיזור חלדה שליד ביירות, נקלעה פלוגתו למארב טילים נגד טנקים. כתוצאה מהירי נפגעו הטנק של מפקד הפלוגה ו-2 טנקים נוספים. מפקד הפלוגה נפגע, וסרן משה קרביץ נטל את הפיקוד על הפלוגה. תחת אש טילים של האויב הוא הגיע לטנק ה-מ"פ, חילץ את הנפגעים מהטנקים שנפגעו וריכז את הטנקים במחסה. תוך כדי לחימה נפגע הטנק שלו מאש האויב, אך הוא המשיך בלחימה. כתוצאה מפגיעה נוספת נפגע הטען-קשר והצוות נחלץ מהטנק הפגוע. תוך כדי תנועה רגלית לעבר מחסה, הבחין בהעדרו של נהג הטנק. הוא שב אל הטנק הפגוע במטרה לחלץ את הנהג, כל זאת תחת אש אויב. בפינוי הטנקים הפגועים לאחור, נפגע הטנק שלו 3 פעמים, כאשר בפגיעה השלישית נפצע באוזנו ושמיעתו נפגעה. למרות כל זאת המשיך בפינוי נפגעים וחילוץ הטנק שלו הפגוע מהשטח. כל זאת עשה תחת אש ובהצלחה. במעשיו אלה גילה אומץ-לב, קור-רוח, תושייה וכושר מנהיגות. על מעשה זה הוענק לו : עיטור העוז ניסן תשמ"ג אפריל 1983, רפאל איתן, רב אלוף, ראש המטה הכללי [מתוך אתר הגבורה] ; תצלום שהתקבל מאת דן הדני מתוך סרט 12858.

כותר The IDF presented military awards to several soldiers and officers for their bravery in the War of Shlom Hagalil.
שנה 1983
סוגה negative
הערות File Record
תיאור 1 photograph : b/w
35 mm..
מתוך ארכיון דן הדני.
שפה אין תוכן מילולי
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1995 20 12858 002-08 ארכיון דן הדני.
מזהה $$CISBN$$VIPPA-12858-002-08
מספר מערכת 990046594150205171

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

ארכיון דן הדני

תנאי השימוש:

השימוש בפריט זה כפוף לתנאי רישיון CC BY 4.0 של Creative Commons

​זכויות היוצרים בפריט הועברו לבעלות הספרייה הלאומית. הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה בכפוף למתן קרדיט ליוצר/ים. חל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

בנוסף לציון שם/שמות היוצר/ים בעת השימוש ביצירה, נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב שתנאי הרישיון מתייחסים לזכויות יוצרים בלבד. ככל שחלות מגבלות נוספות על השימוש המבוקש, לדוגמא – חוק הגנת הפרטיות, תשמ"א-1981, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965 או דינים נוספים, על המשתמש מוטלת האחריות לבדוק זאת טרם השימוש.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?